Türkoğlu “Allah , Necdet AKSOY’U Prostat Etmesin”

Son Güncelleme : 25 Şubat 2014 - 14:29

TÜRKOĞLU; “DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN SANAT ALANINDA EN ÖNEMLİ İCRACILARI GENÇLERİN VE HALKIMIZIN TAKTİRİNİ KAZANMIŞ ÜSTATLAR SAFRANBOLU İÇİN UĞRAK YERİ OLACAKTIR.”

sssssss

Safranbolu DSP Belediye Başkan Adayı Bülent TÜRKOĞLU ; Yüzyıllar boyunca kervan ticaretinde oynadığı kilit rolden dolayı Safranbolu refah içinde olmuş ve bunun sonucu olarak da Osmanlı İmparatorluğunun geniş bir  bölgesinde kentsel gelişime etkiyen genel ve mahalli mimariye ait standartlar oluşturmuştur. UNESCO Dünya Miras Komitesi’nin hazırladığı Dünya Miras Listesi’nde 1994tarih ve 614 sıra numarası ile kayıtlıdır. Safranbolu’nun Dünya Miras Listesi’ne kabul edilme”Kültürel Miras” olarak ölçütlerine bugün ne kadar uyulmaktadır soru işaretidir, Çarşı, Kıranköy ve Bağlar geçirdikleri farklı süreçler sonucunda bugün birbirinden çok farklı konumlarda bulunmaktadırlar. Ancak, Çarşı’nın karşılaştığı sorunlar diğerlerinden çok dahaçapraşıktır. Çarşı, ekonomik ve idari merkezlik işlevini kaybetmiş olmak yanında, kitle turizminin getirdiği olumsuzluklarla başa çıkmaya çalışmakta, bir yandan da orada barınmaya çalışan nüfusun düzey kaybetmekte olan yaşam standardı sonucu fiziki olduğu kadar sosyal bozulmaya da uğramaktadır” dedi.

Safranbolu çarşısı içinde tarihe mal olmuş caminin tuvaletinin kapalı olduğuna dikkat çeken Türkoğlu; “Hiç bir şey demiyorum Allah Dr Necdet AKSOY’u  prostat etmesin, Abdest almak için ihtiyaç giderecek Vatandaşlarımıza Allah ecir sabır versin ama bizim Başkanlığımız döneminde bu anlamda da projelerimiz var ve uygulanacaktır” şeklinde açıklamalarda bulundu.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ SINIFTA KALMIŞTIR

Yolsuzluklar, usulsüzlükler, imar planları, koruma amaçlı imar planları ve 18.madde uygulamalarında adaletsizlikleri, aleyhte onlarca mahkeme kararlarını gördü bu halk. Halkın Safranbolu Belediyesine güveni kalmamıştır diyen Türkoğlu;  “Ancak Belediye Başkanı ve yakın akrabalarının mal varlığını sorduğumuzda diller lal olmuştur. Açıklayınız. Cenaze levazımat hizmet alımları neden tek bir firmadan alınmaktadır. Diğer firmalardan teklif bile alınmamaktadır. Neden İmar Planını 2 MİLYON TL’ye yaptırdınız? Normalinde 4 MİLYON TL’ye yaptırılacaktı. Bülent TÜRKOĞLU Savcılığa vermeseydi devleti zarara uğratmaktan 4 MİLYON’a işi alacak firmanın dahi ismini vermişti. Neden hiçbir ihalenizi şeffaf yapamadınız. Kimleri zengin ettiniz.Küçük sanayi sitesi esnafı ile neden uğraştınız onların ekmeği ile oynamaya kalktınız kaç kere? Bülent TÜRKOĞLU onların yanında oldu. İmar Planlarınızı İPTAL ETTİRDİ. Ahmet TÜRK amcamın BOSTANBÜKÜ’nde yanında oldu 8 komşusu ile birlikte İPTAL ETTİRDİ 18.Madde uygulamalarınızı.”  dedi.

Türkoğlu ayrıca Gitarizma Müzik gurubunun 7 Martta Misaki Milli meydanında konser vereceğini aynı gün imza günü tertiplendiğini ve tüm halkımızın davetli olduğunu açıkladı.

78

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.