Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÜST GEÇİT NE OLDU ?

      KARABÜK

 

 

 

KARABÜK NE ÇEKİYORSA GECİKEN YATIRIMLARINDAN ÇEKİYOR. KARABÜK NE ÇEKİYORSA BÜROKRASİNİN AĞIR AKSAK YÜRÜMESİNDEN ÇEKİYOR. TÜM BU SIKINTILARIN FATURALARINI DA SİYASİLER ÖDÜYOR.

 

 

 

 

ÜST GEÇİT NE OLDU ?

 

 ÜSTGEÇİT

 

Karabük halkının ve özellikle Üniversite mahallesinde ki yurtlarda kalan öğrencilerin talebi sık sık Karabük medyasında dile getirilmiş, görsel ve yazılı basını  balıklarkayası mevkinde yurtlar ile KBÜ arasında kalan Karabük-Kastamonu-Safranbolu yol ayrımı kavşağı üzerinde yaya geçişlerinin çok tehlikeli olduğunu gündeme taşımıştı.

 

Karayolları Bölge Müdürlüğünce Nisan 2013 ayında ihaleye çıkan sonra ihalesi iptal olan ardından Haziran 2013 ayında tekrar ihaleye çıkan ve yapımı için 45 gün beklenen Üst geçit için halen bir ses yok.

 

KBÜ kayıtlarının başlaması ile Karabük’teki tüm yurtların dolduğuna işaret çeken ve İrfan Büyükbaş caddesinde ki yurtlardan  üçbine yakın öğrencinin her gün KBÜ yerleşkesine geçtiğini ve ana yol üzerinde çok büyük tehlikelerin yaşandığına dikkat çeken mahalle halkı, ” hadi biz vatandaş olarak bu sıkıntıları çekiyoruz ama bu öğrencilere yazık bir senedir yapıldı yapılacak oldu olmadı , nedir bu alt tarafımı bir üst geçit” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

 

Karayolları Bölge müdürlüğünden alınan bilgilere göre ihalesi tamamlanan yer teslimi yapılan ve başlaması gereken üst geçitin şimdide çelik konstrüksiyon imalatları için beklediği belirtiliyor. Bu arada Karabük Üniversitesinin kayıtlarının başlaması ile hareket gören  bölgede  halen üst geçitin yapılamaması ise tam bir bürokrasi aymazlığı olarak gösteriliyor.

 

karayolları yatırım programı