Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Üst Geçit Yapıldı Ama !

Karabük-Kastamonu-Safranbolu yol ayrımında kalan,

YOL YAYA TRFAİK

Karabük-Kastamonu-Safranbolu yol ayrımında kalan, 100 yıl mahallesi İrfan Bölükbaş caddesi ile KBÜ yerleşkesi arasına yapılan üst geçit,  Karayolları tarafından tamamlanmasına karşın resmi olarak hizmete açılmadı. Ancak  yayaların geçişine müsait hale getirildi.

Yıllardır bölgede yaşanan ölümcül ve maddi hasarlı kazaların yaşanması neticesinde baskılarla Karayollarına yaptırılabilen yaya üst geçiti  mahalle halkını ve bölgede ki yurtlardan dolayı 3000 dolayında ki öğrenci için can güvenliği sağlamış olmasına karşın köprünün özellikle öğrenciler tarafından kullanılmaması tepkilere neden olmaya başladı.

Yaya trafiğinin artık üst geçitten olması gerektiğini savunanlar, “üst geçit var ancak özellikle gençler yola atıyorlar kendilerini” şeklinde bölgeye  dikkat çekerlerken , ayrıca yol üstüne hız kesiciler ve yolun orta refujun  mutlaka tel örgülü çit ile kapanması gerektiğini savunuyorlar.

Kazalara her an açık bölgede mutlaka radar kontrollerinin de yapılması istenen bölgede öğrenciler yanı sıra hemen 100 metre altında bir hastanenin de bulunması bölgenin hassasiyetini artırıyor.