Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uzun İnce Bir Yoldayız

“Karabükspor Kongresini yaptı” başlığını

“Karabükspor Kongresini yaptı” başlığını atmak ne kadar kolay….Oysa inanın bugün ki umut ışığı için çekilen stres, yaşanan kaos öylesine kolay olmadı.

Karabükspor tarihine baktığınız da ilk 1969 da profesyonel olma sürecinde sancılı bir dönem yaşanmış ardından 1982 lere kadar 2.lig ila 3.lig arasında giden gelen bir takım hüviyetinde o zaman ki TDÇİ uhdesin de  kentin sosyal kültürel gurur vesilesi olmuştur.

1983 sezonun da ki lig statülerinin değişimi ile 3.Ligin kaldırılmasından dolayı Amatör lige düşen Karabükspor uzun bir aradan sonra yeniden bir kriz yaşıyordu.

Ancak, Merhum Başkan Demiray Yüce tarafından Karabük’ün alt yapısından gelen 11 ile yeni bir serüven başlıyor, Şevkiler, Ahmetler, Aliler, Erkanlar, Kıvançlar derken Karabük ruhu yaratılarak  büyük bir mücadele sonunda lige dönüş yaşanıyordu…

Hatırlayanlara dip not, Ünlü Çorlu seferi ile mutlu sona ulaşılmıştı..

Bir kent 2.lige dönerken mutlu oluyor, sabah dükkanını açan esnafın, işine giden İşçi-memur, iş adamının, okula giden çocukların  yüzü gülüyor, mutlulukları yüzlerinden okunuyordu…

Ortada birliğin, inancın getirdiği paylaşımın sağlanarak güven duygusu içinde gelen başarının ortak yaşanmışlığı vardı…

Sonra 1989 yılında bir kriz dönemi daha yaşandı.

1990 döneminde bu kez DÇ İşletmeleri, Sendika ve Şehir eşrafı bir araya geliyor yeniden bir yapılanma ile yine Karabük Belediyesinin destekleri ile ancak o dönemin örgütsel gücü Çelik İş sendikasının da büyük destekleri ile oluşan Yönetim tarihine bakarak, yine özüne dönüş kararı alarak yola çıkılıyordu…

Çok gariptir, o dönem alt yapısından gelen  Kaptan Sedat Kastamonu’ya gönderilmiş, İlhan için topuk dikeni var oynayamaz denmiş, Levent den stoper olmaz, Ertuğrul’un ciğerleri yeterli değil (!), Kıvanç tecrübeli değil gibi dönemin sonradan Türkiye de isim yapacak futbolcuları takımdan bir bir uzaklaştırılmıştı..

Ancak dönemin yönetimi ve özellikle transfer komitesi bu isimleri Karabükspora yeniden kazandırdı. Güvendi. İnandı.. Hiç unutmam transfer komitesi olarak ilk şu karar alınmıştı” Bizim Alt Yapımız Bize yeter, yaparız araya 3 transfer takviye başarılı oluruz”

Kentte soğuk bir duş etkisi de yaratmıştı hatta o karar.

Sonrasında ise 3.Amatör küme Emlak Bank Eyüp’ten Hakan Ünsal, Trabzon alt liginden Ümit, Ali Çebi, Hüseyin ve  Düzce’den Ethem, Konya 3.lig takımlarımdan İst.Pendik Fevzi derken Karabük’lü çocuklar ile bütünleşen takım şampiyon olarak tarih yazmıştı.

Neden yazdık şimdi bunları…

HFT Yönetiminin 190 milyonluk borçla bırakıp kongreden sonra Karabüksporu kongreler kulübüne dönüştürdü ama bugün ortalıklarda kimse yok, bu arada bizler Karabük’te aman ne olacak telaşı ile stres yaşıyoruz..

Hatırlayın, Kongre süreçlerini hatta ertelenen kongreleri, sonra önce Hakan Yılmaz olmadı Murat Malkoç olmadı, Ziya Ünsal derken 6 ay sonra tekrar kongre kimse çıkmayacak derken bu kez Mehmet Aytekin…..gelinen süreç..

Şimdi diyorum ki, Sedat Namal Karabük ‘ün Valisinin , Belediye Başkanının diğer bir anlamla Devletin,  ve İş dünyasının temsilcisi TSO ile İşçi dünyasının temsilcisi Sendikanın da güvenini alarak yola çıktı, elinde genç bir kadro var ve buna yapılacak 3-5 takviye ile bu kadro güzel işler yapacaktır…

İnanmak başarmanın yarısıdır…

Ancak KARDEMİR’den istenilen çok ufak bir talep var.. Amaç Güveni pekiştirmek…KARDEMİR  Yöneticileri kampanyaya destek verirlerse son 2 saat içerisinde lisans sorunu çözülecek. Kimse kendilerinden bugün nakit para talep etmiyor ve yalnızca bir söz istiyor. Evet VARIM SÖZÜ..

Karabük KARDEMİR Kapanmasın diye EVET VARIM dedi

O tarihler de Kardemir çalışanları tazminatlarını yaktı, senetler aldı, elin taşın altına koydu KARDEMİR için evet varım dedi.

Yine, KARABÜKSPOR O dönemlerde KARDEMİR için VARIM diye bağırdı..

Şimdi KARDEMİR  Karabükspor için varım diyecek…Olay bu…

 KARDEMİR Yönetiminin ‘okey’ demesi durumunda; Belediye Başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız ve Kulüp Başkanımız şahsi kredilerini kullanıp, lisanslar için gerekli olan 8 milyonu yatırmaya hazır. İstenilen yalnızca bir söz..

Bunun altında KARDEMİR Kalmamalı…

 

  -0000-

 

HFT;  Mustafa Çevik’i Mahkemeye Vermiş..(!)

HFT yani Hikmet Ferudun Tankut, Spor camiamızın hırçın ancak zeki çocuğunu kardeşimiz Mustafa Çevik’i mahkemeye vermiş…

KARABÜKSPOR Başkanlığı dönemin de, Kulübü ekonomik batağa sürükleyen ve Genel Kurul da İBRA EDİLMEYEN isim olarak bilinen HİKMET FERİDUN TANKUT yani HFT ,Gazeteci Kardeşimiz MUSTAFA ÇEVİK hakkında hakaret davası açmış..

Dava KARABÜKSPOR noktasından yürünerek “KARABÜKSPOR ÜZERİNDEN BANA/BİZE HAKARET ETTİ..” denilerek açılmış..

Gayet doğal hakkını arayacaktır bir yanlış yorum, yazı varsa…

Ancak, böyle bir davanın esas olarak KARABÜK’TE AÇILMASI GEREKMEZ Mİ..?

İstanbul Anadolu yakası mahkemelerinde değil, KARABÜKSPOR için yazılan çizilen bir yazı yorum varsa KARABÜK MAHKEMELERİNDE aramak gerekmez mi..

Bu nasıl bir anlayıştır dedik yakın dostlarımız “ Abi HFT Karabük’e gelip ulu orta gezemez, taraftar Karabüklüler ne der sonra, onun korkusuna İstanbul’da açmıştır mahkemeyi “ dediler

Çok garip değil mi…

Karabükspor için yazılan yazı için  Karabük’lü Mustafa Çevik’e Adıyaman’lı HFT İstanbul üzerinden dava açmış..

 

                                    -0000-

ESES Bizden Kötü !

ASGD Yönetim kurulu Kardeşimiz  Soner Manav, Karabükspor yönetim kurulu üyesi oldu ve tesislerden sorumlu olarak ilk maça, Eskişehir’e  takımı KAFİLE Başkanı olarak As Başkan Mehmet Yüksel ile birlikte götürdüler.

Koskoca Eskişehir, bir dönemde futbolun 4.büyüğü Eskişehir nerelerde değil mi?

Takımına sahip çıkmayan kentler ve Ah bir üst lige çıkalım diyen milyarlar harcayan diğer kentler…

Bu çelişki çok yaman ülkemizde .

Eskişehir de geçen yıldan buyana sıkıntılı süreçteler ve onlarda lisans paralarını bulamadıkları için A2 ile çıkıyorlar…

Ama 45 bin seyirci full…

Takım A2 kulüp bitik ama 45 bin seyirci…

Yarın akşam KARABÜKSPOR Kadro olarak ESES ten iyi olacak bu kesin ancak  40-45 bin taraftar baskısına genç kardeşlerimiz dayanabilecek mi onu da test etmiş olacağız..

Karabükspor bu akşam lisanslar için gerekeni yapar ancak lisansı yatan oyuncular tam hazır mı o da ayrı bir sıkıntı..

Bence Karabükspor için milat 3 Eylül olacaktır…

3 Eylül de KARDEMİR YK Toplantısı ile ya yeni ufuklar açılacaktır ya ..açılacaktır..