Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VALİ EŞİ YAVUZ’DAN, ADEM ZİYARETİ…

Vali Mustafa Yavuz’un Eşi

Vali Mustafa Yavuz’un Eşi Süreyya Yavuz  Karabük Bayır Mahalle’de faaliyet gösteren Aile Destek Merkezi (ADEM)’ni ziyaret etti.

Süreyya Yavuz Hanımefendi, Karabük Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü ile Karabük Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile Aile Destek Merkezleri’nde yürütülen, hasta ve yaşlı bakımı, dikiş-nakış, el sanatları, dekoratif ev aksesuarları hazırlama kursu ile Bakanlığımızın müfredatına uygun olarak olarak verilen eğitim salonlarını ziyaret ederek; incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde, Bayır Mahalle Aile Destek Merkezi bünyesinde yürütülen çalışmalar ve açılan kurslar hakkında Karabük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Canbaz’dan bilgi aldı.
Süreyya Yavuz Hanımefendi, buradaki atölyelerde çalışan kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, el emeği göz nuru ürünleri inceleyerek; kadınlarımızın, sosyal ve kültürel hayatta daha çok yer almaları ve ekonomik alanlarda güçlenmesine katkıda bulunmak için bu tür sosyal ve kültürel içerikli projelere büyük bir önem verdiklerini söyledi.
Bu merkezlere olan desteğin devam edeceğini kaydeden Süreyya Yavuz Hanımefendi kurslara katılarak, büyük bir emek ve sabır gösteren tüm kursiyer ve öğretmenleri kutladı.