Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VALİ KÜÇÜK CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI

Vali İzzettin Küçük “Bundan

Vali İzzettin KüçükBundan dolayıdır ki Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir.”

 

manşet

 

vali

 

Vali İzzettin Küçük 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 90. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Türkiye Cumhuriyetini kuranlara ve onu yüceltenlere Türk insanının minnet ve şükran duyduğunu ifade eden Vali Küçük mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Türk toplumu Cumhuriyetle çağdaş bir millet haline gelmiştir. Bu fevkalade anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

20. yüzyılda, kısa bir süre içinde çok sayıda atılım gerçekleştiren cumhuriyet, yüce Türk milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en parlak, en muhteşem zirvedir. Bu devrimlerin öncüsü, mimarı ve uygulayıcısı olan Mustafa Kemal, tüm toplumların kalıcı saygısını ve sevgisini kazanmış, Türkiye’yi örnek alınan bir ülke düzeyine çıkarmıştır. Çünkü o, liderliğinin en görkemli ürünü olan ve bugün 90. yıldönümünü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni öyle ilkelere dayandırmıştır ki, bu temel ilkeler uygar toplumların özlemini çektiği demokratik toplumsal sürecin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelik ve düzeydedir.

Bu nedenledir ki, Türkiye Cumhuriyetini kuranlara ve onu yüceltenlere Türk insanı minnet ve şükran duymaktadır. Türk insanı bugüne, bugünlere nasıl gelindiğini unutmayacak, aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. Cumhuriyet yönetimi Türkiye için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en geniş kapsamlı şahlanış tarihidir.

Bundan dolayıdır ki Cumhuriyeti korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Cumhuriyeti yüceltmenin, bir refah toplumu yaratmanın sorumluluğu hepimizin sırtındadır. Ortak paydamız Atatürk’ün en büyük eseri olan demokratik ve laik Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmaktır.

Bu vesile ile Cumhuriyetin 90. yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.” dedi.

VALİ İZZETTİN KÜÇÜK AYRICA BAŞ SAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI.

Karabük basın camiasının duayeni, BRTV Televizyonu Haber Daire Başkanı ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Karabük Şube Başkanı gazeteci-yazar Mustafa Yanık’ın vefat haberini üzüntü ile öğrendiğini belirten Vali İzzettin Küçük, yayınladığı taziye mesajında Mustafa Yanık’a Allah’tan rahmet, başta ailesi ve yakınları olmak üzere, mesai arkadaşları ve basın camiasına sabır ve başsağlığı diledi.