Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VALİ KÜÇÜK YOĞUN BİR PROGRAM İÇİNDE

      VALİ

 

 

 

VALİ İZZETTİN KÜÇÜK YOĞUN BİR

PROGRAM İÇİNDEYDİ

 

vali

Karabük Valisi İzzettin Küçük yoğun bir program içindeydi.

Vali İzzettin Küçük   Taşkent Öğrenci Yurdunda kalan kızlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.Vali Küçük; Yurt Müdür Vekili Hakkı Dursun Cenan’dan bilgiler aldıktan sonra kendisine eşlik eden kız öğrencilerle sıkıntıları ve sorunları ile ilgili sohbet etti.

Yemek sonrası sohbete katılan diğer kız öğrenciler Vali Küçük’e en büyük sorunlarının yurt önünden üniversiteye giden bir halk otobüsü hattının olmaması olduğunu dile getirdiler.

Vali İzzettin Küçük konu ile bizzat kendisinin ilgileneceğini ve en kısa sürede çözüme kavuşturmak için elinden geleni yapacağını belirterek, öğrencilere sorunu hallettikten sonra tekrar çaylarını içmeye geleceğine dair söz vererek yurttan ayrıldı.

Vali Küçük ; Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2013 yılında Karabüklü 141 çiftçiye makine ve ekipman hibe desteği törenine katıldı.Alınan araçlar düzenlenen bir törenle sahiplerine teslim edilirken, Gıda, Törene , Vali İzzettin Küçük başta olmak üzere Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Vali Yardımcıları Tarkan Keskin ve Erkan Çapar, İlçe Kaymakamları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin temsilcileri ile çiftçiler katıldı.

Makine ve ekipman dağıtım töreninde bir konuşma yapan Karabük Gıda, Tarım ve İl Müdürü Cemalettin Çataklı “Bakanlığımızca, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Makine ve Ekipman, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ve Basınçlı Sulama Sistemleri projeleri olmak üzere üç alanda %50 hibe destekleme uygulamaları bulunmaktadır.”dedi
Çiftçilere belgelerini takdim etmek üzere kürsüye gelen Vali İzzettin Küçük de makine ve araçların çiftçilere hayırlı ve uğurlu olmasına dileyerek Kenan Kaş isimli çiftçiye belgesini takdim etti.Program çiftçilere protokol üyeleri tarafından belgelerinin takdiminin ardından alınan araçların gezilmesi ile sona erdi.

Öte yandan bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Karabük’e gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, beraberinde Vali İzzettin Küçük ile birlikte ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün yeni hizmet binasını gezdi.

Burada çalışmalar hakkında İl Müdür Vekili Ergül Aksoy’dan bilgiler alan Müsteşar Zahteroğulları yeni hizmet binasının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, burada güzel hizmetler yapılması temennisinde bulundu. Hizmet binasının eksiklikleri konusunda Bakanlık olarak gerekli ödeneğin gönderileceği belirten Zahteroğulları, binanın çevre düzenlemesi dahil tam olarak bitirilmesini istedi.

Müsteşar Ahmet Zahteroğulları ve Vali İzzettin Küçük daha sonra Yücel Huzurevi Müdürlüğüne geçerek burada yetkililerden bilgiler aldıktan sonra yaşlılarla sohbet ederek sıkıntı ve isteklerini dinlediler.