Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VALİ YAVUZ KARNE GÜNÜNDE ŞİRİNEVLER’DEYDİ..

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyondan fazla öğrenci, bugün son ders zilinin ardından karnelerini alarak yaz tatiline girecek. 1 Temmuz itibarıyla öğrenciler için ücretsiz yaz okulları açılacak.

M.A/ Karabük’te 2023-2024 Eğitim-Öğretim Dönemi Yıl Sonu Karne Töreni 14 Haziran Cuma günü Saat 9.30’da Şirinevler İlkokulu’unda Vali Mustafa Yavuz’un katılımı ile gerçekleşti.

KARABÜK’TE 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı dönem sonunda düzenlenen karne töreniyle, ilimizde 200 okulda 37 bin 155 öğrencimiz karne heyecanı yaşadı.

Yaz tatili vesilesiyle; Şirinevler İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Vali Mustafa Yavuz, öğrencilerimizin karne sevincine ortak oldu.

Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Mustafa Yavuz, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerimize karne ve belgelerini verdi.

Öğrencilerle yaptığı kısa sohbette Vali Yavuz; yaz tatilinde bol bol dinlenip, eğlenceli vakit geçirmelerini, kitap okumayı ihmal etmemelerini ve 1 Temmuz itibarıyla başlayacak olan “spor, görsel sanatlar, müzik ve bilişim” alanlarındaki ücretsiz yaz okullarına katılmalarını tavsiye etti.

Vali Yavuz; öğretmenlerimiz ile de bir araya gelerek; 2023-2024 Eğitim-Öğretim döneminin değerlendirmesini gerçekleştirdi. Eğitim Kenti Karabük Projesi’nin uygulamasında göstermiş oldukları özveriden ötürü öğretmenleri tebrik ederek, başarılarla dolu bir dönemin geride bırakıldığını ifade etti.