Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VALİDEN;BAKAN SOFRASI AÇIKLAMASI

      Dışişleri

 

 

 

Dışişleri Bakanı Ahmet  DAVUTOĞLU’NUN  Karabük’e gelişi ve gidişi her bakan gelişi ve gidişi gibi yine arkasında spekülasyonlar bıraktı.

 

 

 

 

VALİ KÜÇÜK BAKAN SOFRASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI 

 

 

 

Bakan Davutoğlu’nun  Yenice Şeker Kanyonunda 26 Ağustos sabahı ailesiyle birlikte kahvaltı yaparken çekilmiş ve ardından sosyal medyada paylaşılmış fotoğrafın  yayımlanması tartışmalara  neden olmuştu.  Kahvaltının yapıldığı işletme sahibinin basına açıklama yapması, sosyal medyada ki resimlerin kaldırılması ardından dün Karabük Valisi İzzettin KÜÇÜK ‘te “Bakan Sofrası” ile ilgili bir açıklama yaptı.

Vali Küçük ;  Yayınlanan fotoğrafın  gerçeği asla ve asla aksettirmediğini belirterek yaptığı açıklamada  “Sadece o anda çekilmiş,  35 kişilik bir sofranın fotoğrafıdır. Bunun üzerine yorum yapmak yanlıştır” dedi.

Vali Küçük Karabük’e  zaman zaman bakan ve devlet büyüklerinin geldiğini ve kendilerinin bundan şeref duyduğunu da belirterek  “Dışişleri Bakanımızın Yenice de  bir kahvaltılı toplantıya katılmıştır. Bu arada İnternet sitelerinde ve sosyal medyada  birkaç gündür bir sofra görüntüsü vardır. Bir anlık bir görüntüyü alıp geniş bir değerlendirme yapmak ne kadar doğrudur, onu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ben bu konuyu duyar duymaz hemen araştırdım. İşletme sahibi ile de görüştüm. Kendisine bir heyetin geleceği ve kahvaltı yapacağı söylenmiş. Tabii daha önceleri de heyet ağırladığı için bu heyetin 30-35 kişilik sanıp ona göre hazırlık yapmış. Sayın Bakanımız ailesi ve konuklarıyla yani 5-6 kişilik bir grupla gitmesi üzerine sofranın 30-35 kişilik hazırlanmış olduğu görülmüştür ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

HER ÇEŞİT ZEYTİNDEN 4-5 TABAK VAR

Vali KÜÇÜK  ;  Şimdi nasıl ayırt ediyoruz 35 kişilik olduğunu diyerek devam ettiği açıklamasında şöyle dedi “ Ben fotoğrafa baktım. Her çeşitten 4-5 tabak var. Aynı zeytinden 4 tabak, aynı salamdan 4 tabak, aynı reçelden 4 tabak. Hemen sayı az görülünce sofranın fazla olan kısmı kaldırılıyor. Fakat bunu fotoğrafta göremiyorsunuz. Normal bir kahvaltı yapılıyor. Sayın Bakanımız burada bulunduğu 3 gün boyunca mütevazılığı, sevecenliği, halka yakınlığı herkes tarafından sevgiyle, saygıyla karşılanmıştır. Biz kendisinin gelmesinden gurur ve şeref duyduk. Ama bu fotoğraf gerçeği asla ve asla aksettirmiyor. Sadece o anda çekilmiş 35 kişilik bir sofranın yemek kahvaltısının fotoğrafıdır. Bunun üzerine yorum yapmak çok yanlıştır” dedi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO