Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Valilik Açıklama Yaptı

Karabük’te korona virüsü nedeni

Karabük’te korona virüsü nedeni ile gözlem altına alındığına dair yapılan haberler sonrası Karabük Valiliğinden anında açıklama yapıldı

Valilikten yapılan açıklamada;

BASIN AÇIKLAMASI

“Bazı sosyal medya hesapları ile internet haber sitelerinde yer alan Corona Virüs Hastalığı şüphesi ile ilgili haberlere ilişkin olarak aşağıda yer alan basın açıklamasının yapılması gerekli olmuştur.

28 Şubat tarihinde Umre ziyaretinden dönen ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün bugünkü kontrolleri esnasında öksürük şikâyeti olduğu tespit edilerek KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat etmeleri sağlanan iki vatandaşımız, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Bayır Mahallede bulunan ek binada kontrol altına alınmışlardır.

Hastalarımızdan alınan numuneler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Referans Laboratuarına gönderilmiştir. Hastalarımızın genel durumları son derece iyi olup, kendilerinden alınan numune sonuçları temiz çıkana kadar takipleri sürecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” denildi

Sarı ” Tedbir amaçlı, tedirginliğe gerek yok”

Öte yandan İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, “Yaşlı çiftin genel durumlarının iyi olduğunu Umreden döndükleri için öksürük şikayetlerinin artması üzerine gözlem altına aldık. Tedbir amaçlı alınan kan örnekleri Ankara’ya gönderildik ve oradan gelecek tahlil sonuçlarına göre tedavi süreçlerinin devam edecek” dedi.

Sarı, alınan önlemlerin tedbir amaçlı olduğunu ve tedirginliğe gerek olmadığını da kaydetti.