Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VATANDAŞ, POLİS OLACAK İHBAR YAPACAK !

  Emniyet Genel Müdürlüğü,

 

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik terörüne karşı ilginç bir yöntem önerdi.

 

POLİS VATANDAŞ

VATANDAŞ, POLİS OLACAK İHBAR YAPACAK !

 

Karayolları Trafik Kanunu’nda değişiklik öngören tasarıya gönüllü tüm vatandaşların fahri trafik müfettişleri gibi çalışmasına olanak verecek bir madde eklendi. Tasarı Meclis’ten geçerse elinde kameralı cep telefonu bulunan herkes trafik casusluğu yapabilecek.

Vatandaş aşırı hız, kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri, yasak park, yada çevreyi rahatsız edici , cep telefonu ile konuşma, hatalı sollama, araçtan sigara izmariti, çöp atma gibi eylemleri fotoğraflayarak tespit edecek ya da videoya çekebilecek. Edinilen bilgilere göre , Vatandaşlar tespit ettikleri kural ihlallerini flaş-bellek, renkli print çıktısı ya da CD olarak gördüğü ilk trafik ekibine teslim edebilecek.

81 il emniyetinde özel inceleme birimleri kurularak , sürücülerin kural ihlali tespiti kesinleşirse ceza kesilebilecek.
Fotoğraf ya da video görüntülerinde kural ihlali yapan araçların plakasının net biçimde görünmesi şartı aranacak. Trafik Denetleme Şubeleri, yaptıkları kural ihlali açık şekilde kayda alınan sürücülere Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerine göre idari para cezası yazacak. Cezalar araç plakalarının kayıtlı olduğu tescil adreslerine postalanacak.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO