Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VERGİLİ “ADAYLIK KONUM NETLEŞMİŞ DEĞİL”

    Milliyetçi Hareket

 

 

Milliyetçi Hareket Partisine ilk kez yerelde iktidar yapan Belediye başkanı Rafet Vergili, önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday olup olmayacağı konusunda yine net konuşmadı.

Adaylık konum netleşmiş değil dedi ve Fransa dönüşü gündemi yine kendine çevirdi.

MHP Genel Başkanı Ruhsar Demirel’in  Basınla yaptığı kahvaltıda adayımız belli Rafet Vergili demesine rağmen Vergili’nin bu açıklaması kafalarda soru işareti bırakırken MHP  Genel merkezin tavrı ne olacak merakla bekleniyor.

baskan_vergili_2

 

Avrupa turundan dönen Karabük belediye başkanı Rafet Vergili yeniden Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağı   kamuoyunda açıklamalar yaparak gündemi kendine çevirmeyi bildi.

 

Dün basın mensuplarının sorusunu yanıtlayan Vergili “Bizim başkan adaylığı konumuz netleşmiş değil. Görüşmelerimiz devam ediyor. Şimdilik beklemekte fayda var. 15- 20 gün içersin de her şey netleşir” açıklamaları Karabük gündemine yine bomba gibi düştü.

Vergili’nin “görüşmelerimiz devam ediyor” demesine rağmen  Eskişehir Milletvekili ve MHP Genel Başkanı Ruhsar Demirel’in Karabük ziyaretinde Belediye başkan adayımız Rafet Vergili’dir şeklindeki açıklamasının kendisine sorulması üzerine ise  “Milletvekilimiz bizi aday olarak görmüşler teşekkür ederim. Ama şu an bizim başkan adaylığı konumuz netleşmiş değil. Görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi..

Diğer partilerin aday adayları ile ilgili de bizim bir şey söylememiz olmaz  diyen Vergili ; ” Aday adayı olan arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerli, düzgün ve dürüst arkadaşlarımız. Burada belediye başkanını vatandaşlarımız seçecek kişiler olarak bir şey söylememiz mümkün değil. ”  diyerek kendi   adaylığı konusunda konuşmalar, görüşmeler devam ettiğini  belirtti..

Vatandaşların aday olması noktasında kendisine baskı yaptığını belirten Başkan Vergili; “Çok sayıda vatandaşımız aday olmamı istiyor, adaylık konusunda bunları da değerlendireceğiz. Seçimler ile ilgilide özel bir çalışmamız yok. Karabük’te yapılması gereken işleri yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız seçim çalışması değil daha önceden hazırladığımız program dahilin de işlerimizi yapıyoruz. ” diyerek adaylık konusunda yine açık kapı bıraktı.