Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VERGİLİ “RÜŞVETSİZ-AVANTASIZ VERİLMEYEN TAPULARI VERİYORUZ” DEDİ

  VERGİLİ “RÜŞVETSİZ-AVANTASIZ VERİLMEYEN

 

VERGİLİ “RÜŞVETSİZ-AVANTASIZ VERİLMEYEN

TAPULARI VERİYORUZ” DEDİ

 

 

IMG_7005

 

 

KARTELTEPE SAKİNLERİNİN TAPU TÖRENİ BUGÜN SAAT 15.00 DE BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE VERİLDİ. 40 AİLEYE VERİLEN TAPU TÖRENİNDE BAŞKAN RAFET VERGİLİ “BU TAPULARI HER BELEDİYE BAŞKANI DAĞITMAZ BEN DAĞITIRIM SİZLERİN HAYIR DUALARI BİZE YETER , RÜŞVETSİZ AVANTASIZ VERİLMEZ BU TAPULAR AMA BİZ DAĞITIRIZ İŞTE” DEDİ.

 

IMG_7042

Karabük Belediyesi tarafından hürriyet caddesinde yapılan Toplu Tapu Törenine katılan Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ daha önceki belediye başkanlarına ve aday adaylarına yüklendi.

Vergili, törende yaptığı konuşmasında 12 yıldır Ak Partinin Karabük’e hiçbir hizmetinin olmadığını belirterek, “Öncelikle toplu tapu törenimize geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Tutturmuşlar bir laf bulmuşlar iki yürüyen merdiven bir köprüyle belediyecilik mi olur diye. Şimdi biraz geçmişe dönük yaptığımız belediyecilik hizmetlerinden bahsedelim. Öncelikle Türkiye’nin en lüks dolmuş durağını yaptık. Ankara’ya giden olduysa oralardaki dolmuş duraklarını görenler vardır insanlar çamurda dolmuşa biniyor birde bizim yaptığımıza bakın. Yine kayabaşı halkımız için yaptığımız bir asansör. Yapılamaz dedikleri tren yolunun altına yaptığımız battı çıktı. Sonrasında bir gecede 135 binanın yıkımı. Bölgenin belki de Türkiye’nin en güzel sebze – meyve halini yaptık. Cuma pazarını baştan yaptık. Öğlebeli halkı için yatay asansör ve terminalden öğlebeline köprü yaptık. Yeşil mahalleye, 5000 evler mahallesine, yeni mahalleye hemen hemen tüm mahallelere sosyal yaşam merkezleri açtık. Terminale üst geçit yaptık. Yine bölgenin en büyük kütüphanesini yaptık. Kütüphanenin arkasından yeni şehire çıkan yürüyen merdivenleri yaptık. Şuan bir belediye başkan aday adayı benimde arkadaşım. 2 dönem milletvekilliği yaptı ve bakan yardımcılığı yapıyor. Ben kendisine soruyorum. Mega projelerle geliyormuş 12 yıldır Karabük’e ne yaptınız. Milletvekiliyken ne yaptınız. Şunu açıkça söyleyeyim. Hiçbir belediye başkanı bu tapuları sizlere vermeyi kendisine yediremez. Neden biliyor musunuz? Rüşvet almadan bunları veren yok. İstanbul’a Ankara’ya gidin alabiliyor musunuz bakın. Bizim sizlerden tek istediğimiz hayır dualarınızdır. Biz onların sayesinde ayakta duruyoruz. Gerçekten bir iş oluyor nasıl yapalım diye düşünüyoruz bakıyoruz bir şeklide oluyor. Belediyenin borcu var diyorlar. Bizim kimseye borcumuz yok. Bir kişi diyebilir mi ben paramı alamadım diye. Bizim ödenmeye borcumuz yok. Önceki belediye başkanları ne yaptı sadece TOKİ den anahtar teslimi yaptılar. Eğer onlar bizim yaptığımız işin %50’sini yaptılarsa ben bir gün daha belediye başkanlığı yapmam.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ardından tapular dağıtılırken tapusunu aldıktan sonra başkan VERGİLİ’nin elinden mikrofonu çekip alan emekli bir öğretmen, “Ben 60 yaşındayım. Çamurda büyüdüm. Bu yaşıma geldim Karabük’te böyle bir belediye başkanı görmedim. Bu töreni ondan başka kimse yapamazdı. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra 40 aileye tapuları dağıtıldı.