Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

VERGİLİ”DAĞ BAŞINDA EMEKLİYE EV OLMAZ”

Karabük Merkez Mahalle Muhtarları

08102015_stk_6

Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği, Türk Diyanet Vakıfsen Sendikası, Türk Ocakları Karabük Şubesi ve Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı) tahsis edilen hizmet binası açılışında konuşan Vergili yine siyasi açıklamalarda bulundu.

ÇİVİ ÇAKMAYI USTALIK OLARAK

GÖRÜYOLAR

08102015_stk_1Başkan Vergili konuşmasına şöyle devam etti; “Biz siyasette çivi çakmak dediğimizde siyasette bazıları aklına ustalık getiriyor. Bina yapmayı, yol yapmayı, kanal açmayı aklına getiriyor. Siyasette çivi çakmak bu değil. Çivi çakmak Fevzi Çakmak ve İsmet İnönü’nün Karabük Demir Çelik Fabrikalarını kurarak, insanlara iş vererek yaptığı hadisedir. Bir şehir yaratmak ve bu şehirde binlerce kişinin ekmek yemesine vesile olmaktır. Karabük’e çivi çakmak şuydu, 13 yıldan beri iktidar olan parti Karabük’e teşvik vermesi idi. Teşvik kapması alınmayarak binlerce tekstil işçisi işsiz kaldı. Birçok tekstil fabrikası fabrikalarını söküp teşvikli bölgeye gitti. Teşvik olmaması nedeniyle en az 5 bin tekstil işçisi işsiz kaldı. Geldiler Karabük teşviğe girdi dediler fakat Karabük teşviğe girmedi, biraz daha badirenin içerisine girdi. Sağlanan teşvik Karabük’e hiçbir iş yapmama kapasitesini sağladı. Ben Türkiye’nin ikinci adamı olacağım, Ak Parti siyasetinin ikinci adamı olacağım, Karabük’ü teşvik kapsamına sokamayacağım. Bir Karabük’te dört yıl daha hiçbir şey yapılmadan gençlerimiz düşünülmeden, memurumuz düşünülmeden, işçimiz düşünülmeden Karabük bir dört yıl daha yaşayacak. Mehmet Ali Şahin bey’in arkasında ki aday başarılı imiş. Mehmet Ali Şahin beyin arkasında ki hiçbir milletvekili başarılı olamaz. Karabük milletvekili olan Osman Kahveci bey, Orman Genel Müdürü iken o kadar başarılı iken, milletvekilliğinde ben gözümle gördüm, kulalığımla duydum “Yaz Osman oldu” Mehmet Ali Şahin Beyin yanında. Şöyle bir değerlendiriyoruz teşviğe girememiş ve bir teşvikten yararlanamamış, Karabük’le ilgili işçiye bir şey verememişsiniz, memura bir şey verememişsiniz. İlçelere hiçbir şey verememişsiniz, söylenen fikirlerin hepsine de karşı çıkılmış ve destek görmemiş.”

“TSO EŞRAFI TOPARLAYIP MEMLEKETİ

YÖNLENDİRMESİ GEREKİRKEN AK PARTİNİN

SİYASET MERKEZİ OLDU “

12038091_1029636663746466_3429792451245294318_nTicaret ve Sanayi Odasının eşrafı toparlayıp memleketi yönetmesi gerekirken Ak Parti’nin siyaset merkezi olduğunu söyleyen Başkan Vergili; “Ticaret ve Sanayi Odaları Ak Parti’nin siyaset merkezi. Ticaret Odası başkanları eşrafı toparlayıp memleketi yönlendirmesi gerekirken bir bakmışsınız bir tanesi siyasi, bir tanesi geliyor ilçe başkanı, bir tanesi geliyor meclis başkanı, il başkanı. Böyle bir siyasi ortamda ahlaki kural şudur, öncelikle Ak Parti İl Başkanı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığından istifa etmeli Karabük’ün selameti için. Partinin isteklerini değil milletin isteklerini meclise taşımalıdır. Bu durum ahlak dışı bir olaydır, etik bir kural değildir. Sokağa çıkıp da hem il başkanlığı hem de TSO Meclis Başkanlığı sıfatı ile iş yapamaz. Esnafımızı, tüccarımızı baskı altına alamaz. Bunu iyi değerlendirmesi lazım Karabük halkı. Bugüne kadar yani benim Belediye Başkanlığı görevimde Karabük’te bir icraat yaptıklarını göremedim. Ak Partiye üye şartıyla kumanya verdiklerini gördük. İşsize Ak Partiye kayıt şartıyla iş vaadi verildiğini gördük. Bunun dışında da Ak Partinin hiçbir icraatını görmedik. Ben belediyenin içersindeki görevimde hiçbir zaman partizanlık yapmadım. Kapımdan giren hiçbir arkadaşa sen hangi partilisin diye sormadım. Almış olduğum hiçbir işçinin siyasi kimliğini soruşturmadım.

KAYBETTİKLERİ OYUN PEŞİNE DÜŞÜYORLAR

Şimdi kaybettikleri oyun peşine düşüyorlar. Karabük size 82 bin oy verdi, verdi de ne oldu bu 82 bin oyu. Kime ne hizmet getirdiniz? Sonra ne oldu sürekli düşüşe geçtiniz. Biz ne yaptık Karabük’ün muhabbetini kazandık. Karabük’ün muhabbetini kazanmaya devam edeceğiz. diyen Vergili; “Hiç kimseyi birbiriden ayırt etmeyeceğiz. Geri kalan görev süremizde hiçbir mahallenin problemini bırakmayacağız. Bizler yeni icraatlarımızı yapacağız onlar ne konuşursa konuşsun. Karabük’ü Türkiye’nin yıldızı yapacağız. 81 vilayet içersinde Karabük tek yıldız olacak. Birçok hizmetler yaptık, şimdi de Türkiye’nin en güzel spor vadisini yapacağız. 14 Ekim tarihinde Safranbolu’yu 5000 Evler’e bağlayacak olan büyük bir köprünün temelini atacağız. Hemen spor vadisinin inşaatı başlayacak. 100. Yıl’da Türkiye’nin en güzel kapalı pazar yeri yapılıyor, inşallah oda bitecek. Araç Çayının rehabilitasyonu ile ilgili her türlü projemiz hazır onay bekliyoruz. Devlet Su İşleri bu işte çok titiz davranmakta haklı, çünkü sel baskını olan bir dere Araç Çayı. Bunun yanı sıra Öğlebeli Bahçelerine bir köprü daha yapacağız, trafik problemini çözeceğiz. Karayolları Bölge Müdürüne bırakmayacağız bu işi. Dört yıldan bu yana Mehmet Ali Şahin Bey Karayolları Bölge Müdürüne bir tane lafını dahi anlatamadı. Gitsin Türkiye siyasetinde lafını nasıl anlatıyorsa anlatsın. Ben yerel yönetimden mesulüm. Yukarıda yapılacak işler beni fazla ilgilendirmiyor. Önce benim için şehrim. Karabük’ün merkezi. Yani benim için öncelikli olan diğer ilçelerimiz.”dedi

DAĞ BAŞINDA EMEKLİYE EV OLMAZ

Başkan Vergili son olarak; Popülist siyaset yapıyorlar. Umut tacirliği yapıyorlar en son, icraatları şu emekliyi ev sahibi yapacağız. 13 yıldan bu tarafa iktidardasın emekliyi ev sahibi yapamamışsın, şimdi emekliyi ev sahibi yapmaya çalışıyorsun yap ama düzgün bir şeklide yap. İnsanlara umut vaat etme, 7 bin kişilik müracaat toplama. Ne yapabileceksen bunu söyle. 7 bin tane ev yapmak istiyorsan bize gel, bizde ne gerekiyorsa destek verelim ama de ki her müracaat edene ev sahibi yapacağım diye taahhütte bulunma. Müracaatları topladıktan sonra evi olanlara verilmeyecek gibi laflar etme. Biz diyoruz ki eğer Emekliler Cemiyeti ile böyle bir programa girdi iseniz, olmayacak bir şey bu programı Valilik yürütüyor. Bu programı Valilik yürütmez. Karabük’ün il merkezinde yapılacak bu programı belediye yürütür. Bizde her türlü desteği veririz. Dağ başında ki yere, emekliye ev olmaz. Biz diyoruz ki emekliyi şehir merkezinde ev sahibi yaptırabiliriz. TOKİ bize gelsin, valilikle konuşmasın programı biz yapalım, ama her müracaatı da ev sahibi yapacağız diye çıkıp söz versinler. Bunun üzerinden yorum yapmayacaklar kaç tane müracaat varsa ev sahibi yapacağız diye söz vermeleri lazım. Bizde sonuna kadar yanlarında olalım. Arsa ise, arsa yerse yer bulalım. Para ile satın alınması gerekiyorsa para ile satın alalım ve emeklimizi ev sahibi yapalım. Asgari ücretle geçinen geçlerimizi ev sahibi yapalım. Yalnız emekliyi değil şu anda, binlerce asgari ücretle geçinip evi olmayan anasın babasının yanında kalan gençlerimiz var. Onları da 300 TL taksitle ev sahibi yapalım. Gelin hep beraber Karabük için çalışalım popülist siyaset yapmayalım. Ben dostlarıma şunu söylemek istiyorum, sizde çevrenize bunun yalan siyaset olduğunu anlatın. İnsanları kandırdıklarını anlatın. Umut tacirliği yaptıklarını anlatın. Bize geldikleri günde 7 bin tane emeklimiz ev sahibi olacaktır. Geleceklerini de sanmıyorum.  Ben buradan diyorum ki 7 Haziran’da bir milletvekili değişti Karabük’te çok şey değişti. Eğer bu seçimde bir milletvekili değişikliği devam ederse Karabük zaten değişecektir. İki milletvekili değişirse Türkiye siyaseti değişecektir.” açıklamalarında bulundu 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO