Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

WELESA BAŞKAN TÜRKER KABRİ BAŞINDA ANILACAK

METİN TÜRKER KABRİ BAŞINDA

METİN TÜRKER KABRİ BAŞINDA ANILACAK 

 

Geçirdiği rahatsızlık sonucu 6 Aralık 1997 de tedavi gördüğü Amerika’da hayatını kaybeden Metin Türker için ölümünün 16. yılında Öğlebeli Mahallesi’ndeki anıt mezarı başında anma töreni gerçekleşecek.

türker

Anma törenine, Türker’in yakınlarının yanı sıra Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muttullah Yolbulan, KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl Demirel Sendika Genel Başkanı Cengiz Gül, Genel Merkez Yöneticileri,Sendika Şube başkanları ve yöneticileri, sendika üyeleri ile işçilerin katılması bekleniyor.

Türker’in 16 yıl önce çalışma yaşamı ile ilgili söylediği her şeyin doğru olduğunu gördüklerini ve onun yolunda ilerlediklerini belirten Sendika genel başkanı Cengiz Gül, “Karabüklülerin, Türkiye ve işçi sınıfı ne kadar övünseler az olduğunu vurgulayarak , “O bizim azmimizi ışığımızı hep önde tuttu. O Türk çalışma yaşamında Türkiye’nin ender yetiştirdiği dürüst, onurlu, eğilmeyen ve hep dik duran bir insandı. Metin ağabeyimizin bize bıraktığı KARDEMİR, Çelik-İş ve Kardemir Karabükspor’u 16 yıldır dimdik ayakta tutuyoruz. Bugün bu sözünü tutmanın sevinci ve yüz akıyla mezarı başında olacağız, Onun bıraktığı onurlu sendikacılığı biz devraldık.Onun yolundan doğruluğundan asla şaşmayacağız.” dedi.

6 Aralık Cuma günü kabri başında anılacak Metin TÜRKER için Türk işçi hareketleri içinde Welesa Türker diye anılması yanı sıra 137 günlük grevde sağladığı başarı sonrası 1 Tl sına İşçiler adına alıp kurtarmaya çalıştığı Kandemir’i  kurtaran adam olarak anılmakta.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO