Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yapabileceğim Bir Şey Var

  25 Kasım Kadına

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeni ile Safranbolu Kaymakamlığımız Proje Birimi ile Kadın Konukevi Müdürlüğü paydaşlığında düzenlenen etkinlik Safranbolu’da yapıldı.

Karabük Valisi Sayın Kemal Çeber’in eşi Neslihan  Çeber Hanımefendi ve Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in eşi Miray Ürkmezer Hanımefendinin himayelerinde gerçekleşen kahvaltı programında, Kadın Konukevinde Misafir edilen bayanlarla uzun süre sohbet edildi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü ne anlama geliyor, şiddet gören kadınlarımız  için neler yapılmalı, Konukevinde kalan hanımların daha da güçlenmeleri, kadın bilincine sahip birer birey olabilmelerine destek olmak gibi ana konuların konuşulduğu kahvaltı sonrası yapılan açıklamada;  ” 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü münasebeti ile Kadın Konukevi çalışanlarımız ve buradan hizmet alan misafirlerimiz ile bir kahvaltılı sohbet toplantısı gerçekleştirdik. Bu kapsamda Karabük Valimiz Sayın Kemal Çeber’in eşi Neslihan  Çeber Hanımefendi ve Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Dr. Fatih Ürkmezer’in eşi Miray Ürkmezer Hanımefendi, desteklerini yanımızda hissetmek bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir.

Bu önemli gün nedeni ile Neslihan Çeper ve Miray Ürkmezer Hanımefendiler başta olmak üzere Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer Beyefendiye, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) Yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Değerli büyüklerimizin katkıları, samimiyetleri ve yakın ilgileri, SAKEM mesleki ve hobi kursları ile  beklediğimiz sonuç olan travmatik ve şiddetle değersizleştirilmiş kadınlarımızın özgüvenlerini kazanmalarında ” Bu Hayatta Ben de Varım” “Yapabilirim”  zihniyetinin oluşmasına ciddi katkı sağlayacaktır” denildi.