Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YASİN AYDIN ,”BU İDDİA TAMAMEN ASILSIZDIR”

AK Parti Safranbolu İlçe

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Yasin Aydın  yazılı bir açıklama yaparak, ” Misak-ı Milli Meydanı’nın miting alanı olması sebebiyle iftar çadırının seçim kurulunca kaldırılması haberiyle birlikte,  hakkımızda yapılan birtakım asılsız yorumlar ve haberler nedeniyle bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.”   diyerek şu ifadelere yer verdi

“Bu asılsız yorum ve haberler bizim seçim kuruluna bu yönde bir itirazımızın olduğu iddiası yalandır. Net bir şekilde belirtiyoruz ki; Partimizin mevcutta ki iftar çadırının kaldırılması talepli hiçbir itiraz veya başvurusu yoktur. Bu iddia tamamen asılsızdır.

Seçim kanunu gereği seçim çevresinde bir miting alanı belirlenir. Her seçim olduğu gibi önümüzdeki yerel seçimde de Safranbolu miting yeri ‘Misak-ı Milli Meydanı’ olarak belirlenmiştir. Bu alanın seçim takvimi uyarınca önümüzdeki günler için kullanıma uygun hale getirilmesi rutin prosedürdür. Şöyle ki; 12 Mart 2024 tarihli Safranbolu İlçe Seçim Kurulu kararı ile miting yapmak talebinde olan adaylar için bu alanın kullanım tarih ve saatleri kura ile belirlenmiştir. Misak-ı milli meydanında miting yapmak üzere; Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi ve Bağımsız aday Ersan Gürbüz talepte bulunmuştur. Talep eden tüm parti ve adayların 21.03.2024 ila 30.03.2024 tarihleri arasında kurada belirlenen şekliyle değişik gün ve saatlerde bu alanı kullanım hakkı bulunmaktadır. Fotoğraflarda da görüldüğü üzere bugün Misak-ı Milli Meydanında Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mustafa Özçelik miting yapmaktadır.Kamuoyunda sadece partimizin miting yapacağı yönündeki asılsız iddialar ve algılar tamamen gerçek dışı ve vatandaşı yanıltma maksatlıdır.

Tekrar belirtiyoruz ki partimizin iftar çadırının kaldırılması yönünde seçim kuruluna hiçbir itirazı veya başvurusu olmamıştır. Seçim yarışının son düzlüğüne gelindiğinde, yapılan en son anketlerin neticesinde istendiği gibi sonuç gelmemiş olacak ki yine algı yapmaya çalışıyorlar ve son çare olarak da karalama yapmayı tercih ediyorlar. Bu hususta biz Safranbolu’lu hemşehrilerimizin ferasetine güveniyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO