Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YAZIKLAR OLSUN !!

    YAKLAŞIK 4

 

 

YAKLAŞIK 4 AYI GEÇKİN SÜREDİR ŞİRİNEVLER KBÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ÖNÜNDE ANA YOL ALTINDAN GEÇEN DERE ISLAH ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN DSİ VATANDAŞIN TEPKİSİNİ ALMAYA DEVAM EDİYOR.

KARABÜK BELEDİYESİNİN VE VALİLİĞİNDE OLAYA TEPKİSİZ KALMASINA BİR ANLAM VEREMEYEN VATANDAŞLAR , “BELEDİYE BU ÇALIŞMA SÜRESİNE NEDEN “SAYILI GÜN” BELİRMEDİ DSİ YÜKLENİCİ FİRMA KAFASINA GÖRE ÇALIŞMAKTA VE BU YOLDA HERGÜN MADDİ HASARLI KAZALAR OLMAKTA” DİYEREK TEPKİLERİNİ DİLE GETİRİYORLAR.

cats

 VATANDAŞ ARTIK TEK CÜMLE İLE İŞİ ÖZETLİYOR

YAZIKLAR OLSUN

 

Karabük’te bir çok yatırım yüklenici firmalara  doğru iş teslimi yapılamadığından ve iş takibi,denetleme yapılmadan geçici kabuller yapılarak işlerin yarım kalmasına neden olunurken vatandaşlar son günlerde seçimler yaklaşıyor kimse göz boyamasın sandıkta hesaplaşırız mesajı veriyor.

Olimpik yüzme havuzu,Stadyum inşaatı, İl emniyet binası, Milli Eğitim inşaatı  vb bir çok yatırımda yüklenici firmalardan kaynaklanan gecikmeler yaşayan Karabük Karayolları ve DSİ Bölge müdürlüklerinin getirdiği yatırımlarda da sıkıntılar çekiyor.

Yaşanan tüm bu sıkıntılar Karabük medyasında detaylı bir şekilde işlenmesine karşın duyarsız kalan yetkililere ise vatandaş isyan ediyor.

manset

Karayolları Bölge müdürlüğünün D100 karayolunda patlayan asfalt için 4 ay beklemesi ardından KBÜ kavşağında yapılacak üst geçit için oyalanması sonrası şimdide DSİ Karabük’le adeta alay ediyor.

Yapımı devam KBÜ Eğitim ve araştırma hastanesi önünde ki ana yol altından geçen derenin ıslah çalışmalarına Mayıs 2013 ayı sonlarında başlayan DSİ  havaların iyi gittiği Haziran-Temmuz-Agustos-Eylül ayları içinde adeta yattı.

Konu hakkında anlamlı hiçbir açıklamada yapamayan DSİ, işlerin yavaş gittiği ve ilgisiz kalındığı konusunda yapılan haberler üzerine  “beton prizlerinin alınması bekleniyor” gibi garip bir savunma yaparak  konuyu geçiştirmeye çalışmıştı.

Ancak;  halen kazılan ve teknik emniyet kuralları alınmayan,  her an ölümcüm kazalara neden olabilecek dere ishal çalışmalarında hareketlilik görünmezken bir yandan kentin önemli bir bağlantı noktasının köreltilmesine diğer yandan  yetkililerin sessiz bekleyişi vatandaşlardan tepki alıyor.

Vatandaşlar “Koca hastane bitti, açılacak 4 aydır bir dere ıslah çalışması için yol açılamadı, DSİ bu işi belediyeye bildirirken Karabük belediyesi teknik uzmanları bu işin süresini hesaplasa hadi 15 günde ek verse 75 günde biterdi, ama belediye işin ucunu bırakmış, bir şart koşmamış   bu arada DSİ zaten ilgisiz ve sorumsuz bir tavır içinde, Karabük Valiliği de ne oluyor demiyor(?) ek o zaman vatandaş ta seçimler yaklaşıyor sandıkta hesaplaşır ” diyorlar…

 

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO