Yeni Parti Kuruluyor, Karabük’ten Kimler Var..?

Son Güncelleme : 22 Haziran 2019 - 13:47

Ankara kulislerine göre yeni parti kuruluyor

Yeni partinin Atatürk milliyetçiliğini temel alan, Anayasanın ilk altı maddesini savunan bir anlayışla hareket edileceği ancak muhafazakar çizgisini de koruyacağı belirtiliyor

Sağ-sol ayrımı yapılmadan, merkez bir parti oluşturulması amaçlanırken, en çok dikkat edilen konunun herhangi bir partiye bağlı olmadan geçmiş siyasi partilerin izleri olmadan yeni partinin kurulacağı ifade ediliyor.

Yeni siyasi hareketin 30 Haziran sonrası programını Türkiye’ye duyuracağını ve Ahmet Davutoğlu’nun harekete liderlik yapacağı Ankara kulislerinde dillendirilmeye başlandı.

Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan parti kurma hazırlığı yaparken, merkez sağdan bazı isimler harekete geçiyor

AK Partinin eski Genel Başkan Yardımcısı, Ali Babacan’ın da başka bir parti çalışması içinde olduğu iddiasının gerçek olmadığını, Babacan’ın yeni bir oluşum yerine Davutoğlu’nun başında olduğu harekete katılabileceğini ifade etmesinin önemli olduğunu belirten siyasi uzmanlar eski AKP Genel Başkan yardımcısı, geçmişte AKP’den bakanlık yapmış bir çok ismin de yeni oluşumda yer alacağı belirtiliyor.

30 Haziran’da deklarasyon yayınlanacak, ardından yeni partinin startı verileceği en son Bursa’da gerçekleştirilen “Çoban Ateşi” projesi ile gündeme geliği ifade ediliyor.

Edinilen bilgilere göre, Ankara’da yaşayan emekli emniyet müdürleri ve valiler çeşitli etkinliklere katılırlarken, geçen 19 Mayıs da , polis koleji mezunu 20 emekli emniyet müdürü ve üç emekli vali ile birlikte Samsun’a çıkarma yapmaları sonrası Bursa da gerçekleşen Çoban Ateşi toplantıları ile dikkatleri çekmişlerdi.

PEKİ KARABÜK’TE ÖNCÜLERİ KİMLER OLACAK

Yeni partinin Karabük öncüleri ise STK larında hatta bazı siyasi partilerde görev yapmış ünlü iş adamlarından oluşacağı yönünde

İsimlerin şimdilik duyurulmadığı ancak Temmuz ayı içinde Karabük/Safranbolu da bir toplantı yapılacağı ve sonrasında bu isimlerinde deklare edileceği ifade ediliyor

Yeni kurulması düşünülen siyasi parti için İş adamları yanı sıra STK başkanları ve kanaat önderleri ile de görüşmeler yapılacağı belirtiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Osman Kurtcan 22 Haziran 2019 / 14:02 Cevapla

Ankara kulisleri ve Türkiye geneli bu iddiaları doğrularcasına haberler ile çalkalandığı doğru ismler orada belli ancak Karabük de kimler var? isimler kimler sorusuna, iş adamları sendikaları ile STKları gibi kurumlara bakınız derim. AK parti içinde büyüttüklerini şimdi karşısına alacak sonuç ortada..