Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YENİ YILA GİRİLİRKEN SIKI DENETİMLER YAPILACAK

Yılbaşı Tedbirleri kapsamında tüm

Yılbaşı Tedbirleri kapsamında tüm yurtta ve Karabük’te Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM’ler, otobüs/minibüs terminali, tren gar/istasyonu, pazar yerleri ve umuma açık mahallerde gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ve devriye uygulamaları arttırılacağı belirtildi.

Trafik kontrollerinin, kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol kesimlerinde yapılacak, olumsuz hava koşullarının yaşandığı durumlarda trafik timlerinin yol güzergâhlarında sürücüler tarafından rahatlıkla görülebilecek alanlarda sabit/seyir halinde ve tepe lambaları sürekli yanar vaziyette görevlendirilecek ve alkol denetimlerine ağırlık verilecek.

Denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak. Araçta alkolsüz başka bir sürücünün bulunmaması durumunda, araçların trafik kuruluşlarına ait park yerinde veya yediemin otoparklarında muhafaza altına alınacak. Araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahısların mahallinden temin edilecek ticari araçlarla gidecekleri yerlere gönderilecek.

Yine İç işleri Bakanlığının da talimatları ile 81 ilde mahalli yazılı ve görsel basın-yayın organları ve diğer iletişim kanalları ile vatandaşlarımızın, kış şartlarında güvenli taşıt kullanımı, trafikte karşılaşabilecekleri riskler, buzlanma, çığ, heyelan, sis nedeniyle riskli bölgeler, taşıtlarda bulundurulması gereken avadanlık ve gereçler konularında düzenli bir şekilde bilgilendirilecek.

Yine  tek çağrı merkezi 112 ye vatandaşlardan  gelen bildirimler gerekli bilgilendirme ile yardım kolaylığı  sağlanacağı kaydedildi.

Detaylı bilgilendirmeler Valilik kanalı ile yapılacağı da öğrenilirken Karabük Valisi Mustafa Yavuz ve protokol heyetinin gece boyunca programı da belli oldu. Gün boyu Bölge trafik noktası, İtfaiye ekipleri, İl Jandarma Komutanlığı, beşbinevler Polis Karakolu, Safranpark uygulama merkezi, 112 çağrı merkezi ziyaretleri ile devam ederken gece KARDEMİR çalışanları ve yaşlı bakım evi gibi alanlarda geleneksel yılbaşı kutlamalarına katılacak.