Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YENİCE BELEDİYESİ MALİ TABLOYU AÇIKLADI

İşçi çıkartmalarına tepkiler çoğalınca, mevcut AK partili Belediye, Başkanlığı MHP li önceki Belediye Başkanlığının yaptığı uygulamalar ile personel gideri hakkında mali tablo açıkladı

İşçi çıkartmalarına tepkiler çoğalınca,

Yenice Belediyesinde İşçi çıkartmalar ile ilgili haberler sonrası Belediyeden bir açıklama yayınlandı.

Bugüne kadar mali bilanço hakkında konuşmayan ve açıklama yapmayan Belediye Başkanlığı,  “Son günlerde kamuoyunda çokça dillendirilen Yenice Belediyesi’nin mali hesaplarının paylaşılmaması üzerine bu açıklamayı yapmak zaruri hale gelmiştir.” diyerek personel gideri hakkında geçmiş dönemde yaşanan çarpıklık dile getirildi.

İşte o açıklama;   “Bunun üzerine biz de mali tablomuzdan sadece bir kesiti kıymetli kamuoyu ile paylaşmayı gerekli gördük. Yönetimimiz , Cumhur İttifakı birlik ve beraberliğine bağlı kalarak şimdiye kadar mali konularda açıklama yapma gereğinde bulunmamıştı. Kamuoyunda çok artan talepler doğrultusunda bu tabloyu yayınlamak durumunda kaldık. Nüfusu 10.000 ‘in altındaki belediyelerde , belediyemizde bu kapsam dahilinde olup personel gideri % 40 olarak uygulanır denilmesine rağmen Yenice Belediyesi’nin 2024 yılı ilk 4 ayındaki personel gideri % 69.86 dır.Belediyemize bağlı Ihlamur Teras Şirketindeki personel gideri rekorları alt-üst edecek derecede gerçekleşmiştir. Ihlamur Terasın ilk 4 aydaki personel gideri % 219.87 ‘dir.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO