Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yıldırım”Bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı ve denize nasıl döktüğümüzü en iyi ırkçı bu kafalar bilir “

Karabük İl Genel Meclisi

Karabük İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantısı Meclis başkanı Hasan Yıldırım Başkanlığında yapıldı.

Başkan Yıldırım toplantının açılış konuşmasında öncelikle, İdlip’te rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diledi.

Elazığ depreminde değinen Başkan Yıldırım; depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da şifalar diledi.

Açılış konuşmasında Bayrağımıza yapılan saygısızlıkla ilgili de açıklama yapan Başkan Yıldırım; Avrupa Parlamentosun da Yunan bir milletvekilinin, Bayrağımıza yapmış olduğu saygısızlıkla ilgili de, Şanlı Bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı ve denize nasıl döktüğümüzü en iyi ırkçı bu kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları haddelerini bilsin. Avrupa İslam karşıtlığı ve ırkçılığa artık dur demelidir. Karabük İl Genel Meclisi’nden bu çağrıyı yapıyoruz” dedi.

Keltepe Kayak merkezinin Karabük’ün önemli bir değeri olma yolunda ilerlediğini belirterek sözlerine başlayan Başkan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti; “İl Özel İdaremizin de büyük katkıları olan ve kısa süre önce hizmete giren Keltepe Kayak merkezi vatandaşlarımız tarafından yoğun bir ilgi ve alaka görüyor. Keltepe Kayak merkezi Karabük’ümüzün önemli bir değeri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bazı eksikliklerimiz var; ama inşallah onları da tamamlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kış sezonu neticesinde Keltepe Kayak merkezine gitmek isteyen vatandaşlarımızın da sıkıntı yaşamaması için nöbetçi bir ekibimiz hazır bekletilmektedir.

Özel İdaremize ait ekiplerimizin her mevsimde olduğu gibi kış sezonunda da 7/24 görevinin başında. Yaklaşık 10 gün önce İlimiz genelinde etkili olan kar yağışında ekiplerimiz hemen çalışmalara başladı ve kapalı olan 209 köy yolumuzu ulaşıma açtı. En son yağan karda da aynı şekilde ekiplerimiz hemen kapalı köy yollarına müdahale ederek yolları açtı. Özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı tüm Özel İdare personellerimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

Başkan Yıldırım’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.