Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YILMAZ & ÇOLAK HUKUK BÜROSUNDAN AÇIKLAMA

Ankara merkezli 21 ilde

Ankara merkezli 21 ilde yüksek kazanç vaadiyle 1 milyar dolarlık vurgun yaptığı iddiası ile şebekeye yönelik operasyon gerçekleşmişti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonda 127 şüphelinin gözaltına alındığını açıklamıştı.  Gözaltına Karabük’ten bir kişinin alındığı haberleri sonrası  Yılmaz & Çolak Hukuk Bürosundan basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada” Müvekkil Ferhat Kaplan’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ve Kamuoyunda “smart trade coin operasyonu” olarak bilinen soruşturma kapsamında ifadesine başvurulmuştur.  Bu süreçte yerel ve ulusal basında, söz konusu soruşturma dosyasıyla ilgili müvekkil aleyhine gerçek olmayan birtakım haberler paylaşılmış olması sebebiyle işbu açıklamayı yapma mecburiyetimiz hasıl olmuştu. Her ne kadar müvekkil Ferhat KAPLAN, gerçekleştirilen operasyon sonucunda ifadesine başvurulmak üzere gözaltında tutulmuşsa da ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Sulh Ceza Hakimliğine dahi sevk edilmeksizin serbest bırakılmıştır. Bu durum dahi soruşturma konusu olay kapsamında müvekkilin kamuoyuna yansıdığı gibi eylemler içerisinde bulunmadığını ortaya koymaktadır.

Hal böyleyken müvekkil ve şirketi aleyhine  sosyal medya ve basında müvekkilin kişilik haklarına saldırı ve ticari itibarını zedeleyici nitelikteki gerçeği yansıtmayan paylaşımlarla ilgili gerekli tüm hukuki süreçleri başlatacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerine yer verdiler