Yılmaz “ileriye dönük yürüme istikrarı ile korumaktayız.”

Son Güncelleme : 04 Ağustos 2022 - 14:04

Karabük Özçelik İş Sendikası Şubesi yazılı bir açıklama yaparak, Genel Başkanları Yunus Değirmenci’nin Karabük’te güçlü bir sendika olarak karşılandığını ileriye dönük yürüme istikrarı içinde olduklarını beyan ederek sosyal medyalarda paylaşılan ve tarihi ve konuştuğu mekanın belli olmadığı belirtilen videolu haberimiz içinde “2013 yılında metal işkolundaki sendikalar arası mücadelelerin olduğu zaman yapılan konuşma videosunu sanki şimdi yaşanmış gibi yayınlanmasının ne kadar etik olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.” açıklaması yaptı.

İşte Özçelik İş Karabük Şubesinin O Açıklaması

“Sayın Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin Karabük ziyareti, başta Kardemir işçisinin birlik ve beraberliğini bir kere daha göstermiştir. Genel Başkanımızın yaptığı bir dizi ziyaretler, Özçelik İş Sendikası’nın Karabük’te ne denli önemli bir yapıtaşı olduğunu da ortaya koymuştur. Başta Kardemir çalışanları olmak üzere, üyelerimizin hak ve çıkarları ile kazanımlarını ancak güçlü bir sendika gerçekleştirebilir. Güçlü sendika için de tam bir bütünlük en önemli şarttır. Biz de bu birlikteliğimiz ile bütünlüğümüzü Sayın Genel Başkanımızın geriye bakmadan, ileriye dönük yürüme istikrarı ile korumaktayız.


Sayın Genel Başkanımızın Karabük ziyareti sonrasında, bir internet haber sitesinde 2013 yılında metal işkolundaki sendikalar arası mücadelelerin olduğu zaman yapılan konuşma videosunu sanki şimdi yaşanmış gibi yayınlanmasının ne kadar etik olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Dokuz yıl önce yapılan bir konuşmanın, daha yeni olmuş algısı içinde kaleme alınması ve videoya yer verilmesi iyi niyetler kapsamı dışında olduğu görülmektedir. Bu tür eskimiş algı operasyonları ile Genel Başkanımızın Karabük ziyaretinin baltalanmaya çalışılması ve Kardemir işçisinin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik hareketlerin asla sonuca ulaşamayacağını herkesin bilmesi gerekir. Özçelik İş Sendikası içinde birlik ve beraberliği bozmaya çalışanlar, en büyük kötülüğü işçiye, emekçiye yapmak için çaba sarfettiklerini bilmelidirler. Sayın Genel Başkanımızın Karabük ziyaretinde bizi yalnız bırakmayan başta Kardemir çalışanları olmak üzere, misafirperverliklerini esirgemeyen ziyaret ettiğimiz kurum ve kuruluşların yetkililerine teşekkür ederiz.

Kenan YILMAZ
Hak İş Konfederasyonu Karabük İl Başkanı
Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
Ünal 4 Ağustos 2022 / 14:08 Cevapla

Dün söylemiş bugün ne fark eder, şube dün ne diyordu bugün ne diyor? Demirel in dediği gibi DÜN DÜĞNDÜR BUGÜN BUGÜN…Allah ım şaka gibi ya…

HALUK T. 4 Ağustos 2022 / 14:17 Cevapla

kimler danışman oldu, hangi çimler fillerce ezildi, işin aritmetik yanı Karabük’te biliniyor kim nerede ne söyledi ise bugün de arkasında dik durmalı…ne olmuş yani..

alpaçinoo 4 Ağustos 2022 / 14:23 Cevapla

Değirmenci Başkanım doğruları demiş ne var bunda haberi de iyi olmuş.. Değirmenci Başkan nerede biz oradayız

DENİZ GÖkYÜZÜ 4 Ağustos 2022 / 17:06 Cevapla

Aynı haberde Sayın Değirmencinin AKP de demeci var ve ve yanında ki haberde ise CHP başkanın hiç de öle birşey demediği var, O Konuda ne dersiniz Sayın Yılmaz…Bu arada Ferdun Başkandan sonra Ruhi Başkanında Danışmanlığı da hayırlı olsun… Ne güzel..

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.