Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YİNE DOKTORA SALDIRI, YİNE ŞİDDET…

NELER OLUYOR ?… “KENDİSİNİ TEDAVİ EDEN DOKTOR İLE HEMŞİREYİ DÖVDÜLER”

NELER OLUYOR ?... "KENDİSİNİ

Karabük E.A. Hastanesi, Beyin Cerrahi servisinde yatan hasta ile yanındaki refakatçisi, taburcu olacağı gün doktor ile hemşireye saldırarak darp ettiler. Sendikaların, Karabük Tabip Odasının sessiz kalmasına da bir anlam verilemedi..

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beyin Cerrahi Servisinde yatan bir hasta ile yakını doktor ile hemşireye saldırarak darp ettiler. Hastanenin sevilen ve sayılan doktoruna ve hemşireye gerçekleşen saldırı sonrası ise olayın basından gizlenmesine ise anlam verilemedi.

Yaklaşık 6 gün önce beyin kanaması ile hastaneye getirilen şahıs, tedavisinin ardından taburcu olacağı gün yanında bulunan refakatçisi ile birlikte kendisini tedavi eden Beyin Cerrahı opr. Dr. Emre T.’ye ve bir hemşireye saldırarak, darp ettiler.

Edinilen bilgilere göre dün yaşanan olay şöyle gelişti; Beyin kanamasıyla 6 gündür tedavi gören ve taburcu olacağı gün hastanın odasına giren hemşire, refakatçinin ayakkabıları ile yandaki yatakta yattığını ve odanın dağınık bir şekilde olduğunu görünce, az sonra doktorun geleceğini, odayı toparlamalarını istiyor. Bunun üzerine tartışmaya başlayan hasta ile refakatçisi hemşireye saldırıyorlar. Olay anında odaya giren doktora da saldıran şahıslar, hemşire ve doktoru darp ediyorlar.

Olay yerine gelen güvenlik görevlileri kavgayı ayırıp, beyaz kod veriyor. Kendilerini odaya kilitleyen hasta ve yakınını gelen polisler gözaltına alıyor.

Saldırı da dudağı yarılan doktora dikiş atılıyor ve çeşitli yerlerinden darp edilen hemşire de ayakta tedavi görüyor.

Doktorun kavga sırasında odada kalan ayakkabısını pencereden aşağı atan ve o gün taburcu olacak hasta ile refakatçisi emniyete getiriliyor. Ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakılıyorlar.

Urfa’dan Karabük’e çalışmaya geldikleri öğrenilen ve Doktora ile hemşireye saldıran iki kişinin serbest bırakılmasına ise cılızda olsa sağlık camiasından tepkiler geldi.

Saldırıya uğrayan ve dudağına dikiş atılan Beyin Cerahi Dr. Emre T.’nin ise psikolojisi bozulduğundan bir süre istirahat etmek için izine ayrıldığı öğrenildi

Kaynak Karabük Net Haber