Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yol Çalışmaları Turizmi Etkiliyor

    Safranbolu’nun önemli

cats

 

 

Safranbolu’nun önemli turistik alanlarından Kristal Teras ve İncekaya Su Kemeri yolu üzerinde bulunan İncekaya Köyü’nde yol yapım ve genişletme çalışmaları devam ederken çalışmaların uzaması cam terasa giden turistleri canından bezdiriyor.

Cam terası ve İncekaya köprüsüne hafta sonları 3 binden fazla aracın geldiğini duyuran yetkililer yol çalışmalarının yaz aylarına kalmasında bazı teknik çalışmalardan kaynaklandığını belirtmelerine rağmen bölgeye gelen turistler Safranbolu-Bartın yolu Dana Köyü mevkinden ulaşabildiklerini ifade ederek  köy yolunun bir an önce açılmasını talep ediyorlar.

İller Bankasından 300 Bin Liralık bir hibe ödenek temin edilerek İl Özel İdaresinde 78 gün içinde bitirilmesi gereken yolun  Köy ile Safranbolu girişi arasının tamamlandığını ve  yüklenici firmanın hızla çalıştığını  belirten İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, “    Bu Köye ayrı bir önem veriyoruz. Çünkü bu köyden sadece İl içi değil İl Dışından da vatandaşlarımız geliyor. Vatandaşların bu turistik mekanları sıkıntı çekmeden ulaşmaları buraları daha cazip hale getirmekte ve daha güzel duygularla  ayrılmalarına neden olması açısından çok önemli olduğunu biliyoruz, Yolun en kısa sürede tamamlanması için uğraşıyoruz” dedi..