Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yolbulan ,’Bir Kişiye Teslim Olunmuş,Onuda herkes Biliyor’

  MUSTAFA  YOLBULAN RÖPORTAJI

 

MUSTAFA  YOLBULAN RÖPORTAJI  İLGİ  ÇEKTİ.

 cengizTopuz_mustafaYolbulan

KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞKANI MUSTAFA YOLBULAN  BRTV SPOR SORUMLUSU CENGİZ TOPUZ İLE YAPTIĞI RÖPORTAJDA ÖNEMLİ KONULARDA MESAJLAR VERDİ.

 

Yolbulan ,’Bir Kişiye Teslim Olunmuş,Onuda herkes Biliyor’ 

Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan, başkanlığa seçildikten sonra neler yaptıklarını, hedeflerini BRTV Ekranlarında Cengiz TOPUZ’A açıklarken, 2013 yılını da değerlendirdi.

“2013-2014 sezonuna iyi bir başlangıç yaptık ama tabi bunun bir evveliyatı var. Biz göreve geleli 5 ay oldu. Çok sıkıntılı kongre süreçlerinden sonra göreve geldik. Kulübün gerek mali anlamda, gerekse idari anlamda sıkıntıları olduğu zaten kamuoyunda konuşulan, paylaşılan şeylerdi” diyerek verdiği röportajda öneli konulara değinen YOLBULAN “ Bu tip işlerde işin içine girmeden neyin ne olduğunu anlamak tam olarak mümkün olmuyor. Biz göreve geldiğimiz günün ilk bir, iki ayında nerede ne var, ne oluyor kulüp mali anlam da, organizasyon anlamın da, idari anlamda ne gibi eksiklikler var bunların tespitini yaptık.” Dedi.

Kulübün organizasyon yapısı anlamında çok ciddi sıkıntılar var diyen YOLBULAN “ Kimin neyden ne kadar sorumlu olduğu, satın almaların, bir takım personel hareketlerinin neye göre yapıldığı kısacası A dan Z’ye bir düzensizlik olduğu ortaya çıktı.” Şeklinde yaptığı değerlendirmelere şöyle devam etti “ Öncelikle yapıyı düzeltmek gerektiğini kanısına vardık. Biraz profesyonel çalışmak için mali ve idari anlamda kulübün başına bir genel koordinatör getirdik. Buna CEO diyebilirsiniz, genel müdür diyebilirsiniz. Adının ne olduğu önemli değil. Bizim adımıza, yönetim adına her türlü tasarrufu yönetimi bilgilendirmek, onayını almak kaydıyla Hakan Ayvaz beye teslim ettik.Yine tekrarlayayım, İçine girmek, yaşamak, evraklara, muhasebeye hakim olmak lazım. Bundan önceki yönetimde de arkadaşlarımız, dostlarımız vardı. Fakat o dönem arkadaşlarımın da işin kontrolünü ellerine geçirdiklerini söyleyemem. Maalesef ora da bir kişiye teslim olunmuş o kişin de kim olduğunu her kes biliyor. O da her şeyi kendi organizasyonu içinde almış, vermiş evrak noktasına getirmiş. Yönetimi de kendi vermek istediği bilgileri vermiş. Şimdi yönetim kurulu kendisi, bizzat tek tek incelemese kendisine anlatılan ile yetinir. Maalesef öyle olmuş. Bu çok fazla konuşup da hiç kimseyi sıkıntıya sokmayı istemem. Gelmiş, geçmiş bir konudur ama çok ciddi bir başı, boşluk olduğu o dönemde mali anlamda, muhasebe anlamında zaten hemen, hemen herkesin bildiği bir konu. Biz musluğu kapattık. O musluk sonuna kadar açık akmadığı sürece Karabükspor yaşar. O sistem devam etseydi Karabükspor’un geleceği de olmazdı. Burada kötü niyet vardır, yoktur öyle bir şey söylemek istemiyorum ama biraz savurgan bir yapı olmuş. Emenike‘nin de 18×500 bin EURO’luk senetlerinden sağlanan finansal rahatlık her anlamda bir rahatlığa sebep olmuş. Hiçbir idari tedbir alınmadan, hiçbir geliştirme, iyileştirme, güzelleştirme yapılmadan nasıl olsa para var şunu alalım, bunu yapalım, bunu edelim denilmiş. Ama hiçbir fizibilite çalışması yok, doğrumu, değimli neyi nasıl yapılıyor, kaça alınıyor, nereden alınıyor bunlara pek dikkat edilmemiş.”

Mustafa Yolbulan röportaj da “ İlk yaptığımız iş kulübün gelir, gider dengesini düzeltmek oldu. Çünkü kulübün gelirleri belli. Ne yaparsanız yapın yayın havuzundan aldığınız para belli, sponsordan aldığınız para belli, bu geliri artırsanız, artırsanız yüzde on artırırsınız. Kimse kalkıp da Karabükspor’a 10 milyon liralık, 20 milyonluk sponsor katkısı veremez.” Diyerek gelirler konusunda da “ Kardemir’in verdiği sponsorluk var, işte binde birlerden satışlardan gelen para var. Bunun dışında da ana gelir tabi ki yayıncı kuruluştan gelen para. Burada önemli olan giderleri kontrol edebilmekti. Biz lüzumsuz gider kalemlerini ortadan çıkardık” dedi.

Kaynak : http://www.brtv.com.tr/mustafa-yolbulandan-ozel-aciklamalar/

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO