Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YOLBULAN SON NOKTAYI KOYDU

YOLBULAN SON NOKTAYI KOYDU

YOLBULAN SON NOKTAYI KOYDU

lua yolbulan

LUALUA AYRILMAK ZORUNDAYIM DERKEN BAŞKAN MUSTAFA YOLBULAN “SORUNLU HAREKETLERİ VE KAPRİSİ AKILLARA BAŞKA ŞEYLER GETİRDİ” DİYEREK YOLLARIN AYRILDIĞINI NET BİR ŞEKİLDE ORTAYA KOYDU.

 

Karabükspora geçen sezon katılan Lualua 2014 sezon sonuna kadar sözleşmesi olmasına karşın takımdan ayrıldığını ulusal basına verdiği demeçler ile duyurdu.

SON TAKLAYI ATTI

TAKLA

Sporx.com’un haberine göre; ” Sorumlu kişilerin doğru olmayan beyanlarla, takımdan ayrılmayı benim istediğim yönündeki açıklamaları sonrası bu açıklamaları yapmak zorunda kaldım. Lütfen şu bilinsin ki; kalbimdeki Mavi Ateş; tüm ömrüm boyunca yanıyor olacak . Büyük Karabükspor taraftarlarının bana olan sevgisini ve ilgisini ömür boyu unutmayacağım. Öncelikle onlara, sonrasında onlardan ayrılmak zorunda olacağım için çok üzüldüğüm tüm takım arkadaşlarım ve de kulüpteki çalışanlara her şey için çok teşekkür ediyorum. Öncelikle Pazar günü oynanacak Fenerbahçe maçında, sonrasında ise tüm sezon boyunca Karabükspor’umuza başarılar diliyorum, kalbim her zaman onların yanında olacak.” Şeklinde yaptığı açıklama ile son noktayı koyan Lualua’ya Karabükspor Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan sert yanıt geldi.

Yolbulan ; ” Lua Lua bu sezonu iyi geçirdiğini kimse söyleyemez. Üstelik antrenmanlardaki çalışması ve davranışları hocamızın ilgi alanına girer. Ancak, sezon başından bu yana maçlardaki ve antrenmanlardaki sorumsuz hareketleri bir yana, izin konusu başta olmak üzere sürekli kapris yapması ve ayrıcalıklar istemesi teknik kadroya karşı tutumu, çok ciddi olmayan sakatlığını sürekli öne sürmesi, akıllara başka şeyler getiriyor.” Dedi..

LuaLua’nın iyi futbolcu olduğuna ve kalitesine kimse bir şey diyemez. Özellikle geçen sezon ki büyük maçlarda müthiş performans sergiledi. İyi bir futbolcu, kaliteli bir futbolcu fakat iyi bir sporcu mu tartışılır. Diyen Başkan Yolbulan ; “Belki de Karabük artık ona Küçük gelmekte, bilemiyoruz, ama şunu biliyoruz LuaLua sezon başından beri gönderilmek için her şeyi yaptı.. Gitmek istemesi mesele değil fakat gitmek istemenin bile yolu yordamı vardır. Teknik kadroya gelir, yöneticisine başvurur, ben bazı nedenlerden dolayı gitmek istiyorum der sorun çözülür, şahsen ben çözerdim böylesi iyi niyetli bir ortam gelişseydi, “ diyerek ayrılık konusuna açıklık getirdi.

“Lualua’nın ayrıcalık isteyerek , kapris yaparak hatta Trabzonspor maçında formayı yere atarak ki bu çok ağır bir olaydı, hiç bir sporcuya yakışmayan hareketler içinde olmasına rağmen oyunculuk performansını etkilememek için biz sineye çektik alttan aldık. Gerçi iç talimatlarda , disiplin hükümlerinde yer alan para cezalarını uyguladık ama kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile Karabüksporun zarar görmemsi adına sorunları çözmeye çalıştık, “ şeklinde açıklamalar yapan YOLBULAN , “ Sonunda anladık ki bu işin içinde başka bir iş var. LuaLua gitmek istiyor. Karabük’te mutlu değil. 5 Ocak’a kadar takım arayacak. Biz kulüp olarak yükümlülüklerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. Ama o da yükümlülüklerini yerine getirmeye devam eder. O sebepten hoca uygun görürse takımla beraber çalışır uygun görmezse kendi yükümlülüklerini uygular.. Muhtemeldir ki birkaç kulüp ile görüşmeleri var anlaşmış da olabilir. Bir tek şurası bilinsin bedelsiz gitmek gibi bir şansı yoktur” dedi.

BİZ FENERBAHÇE MAÇINA ODAKLANMAK İTİYORUZ

“Karabükspor-Fenerbahçe maç bilet fiyatlarını bizzat ben belirledim.” Diyen Mustafa YOLBULAN ”Yönetimden 50 TL 100 TL olsun gibi teklifler geldi, Hayır dedim 75 TL 120 TL olacak.. Çünkü Karabükspor-Fenerbahçe maçı Karabük kenti için en önemli spor olaylarından biridir, dedim.” diyerek bilet fiyatları konusunda açıklama getirdi.

Yolbulan, “Pazar günü çok önemli bir 90 dakika oynayacağız. Fenerbahçe bu ligin en önemli şampiyon adaylarından bir tanesi. Fakat biz de 7 haftadır yenilmeyen takımız onun ötesinde gerçekten iyi futbol oynuyoruz, Tabi Fenerbahçe şu an ligin en formda ekiplerinden biri bunu da biliyoruz, onun için Pazar günü kora kor bir mücadele olacağını tahmin ediyorum. İyi bir hakem yönetimi de olursa bütün Türk futbol severler iyi bir futbol izleyeceği bir müsabaka olacağını düşünüyorum. Tekrar tekrar söylüyorum Fenerbahçe’yi Karabükspor’un yenecek gücü vardır.” Dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO