Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yüksel İstifa Etmiyor, 4-5 Yönetici İse İstifaya Hazırlanıyor

Karabük spor kulüp Başkanı

Karabük spor kulüp Başkanı Mehmet Yüksel, bugün düzenlediği basın toplantısında kulübün kötüye gittiğini, transfer dönemi öncesi gereken çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyerek istifa etmeyeceğini açıkladı


Metin Türker Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda konuşan Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel Karabük’ün Karabükspor için elinden geleni yapması gerektiğini ifade etti.

Yüksel, “Valimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanımız; kim varsa üzerine düşeni yapması gerekiyor.” diyerek hedef gösterdiği açıklamada şöyle konuştu; ” Biz her zaman Karabük sevdası için buradayız. Başka bir derdimiz yok. Koltuk bizim için önemli değil. Yeni bir oluşum olursa oluşan yeni oluşumun yanında olacağız. Böyle bir oluşum varsa da bize duyursunlar. Şehrin önde gelenleri ‘Biz Karabükspor’a el atıyoruz. Sizi istemiyoruz ya da sizler de olun’ desin. Biz maddi manevi Karabükspor için her zaman yanlarındayız. Lütfen bize çamur atmasınlar. Attıkları çamurlar ellerinde kalıyor. Kendilerini lekeliyorlar” dedi.

“Bu fırsatı bir an önce değerlendirmemiz lazım”

Kardemir Karabükspor’un sıkıntılar içerisinde olduğunu ve yeni oluşum var diyenleri işaret eden Yüksel, “Ayın 4’ünde transfer dönemi açılıyor. Eğer bir fırsat varsa bu fırsatı bir an önce değerlendirmemiz lazım. Biz yine söylüyoruz kim gelmek istiyorsa Mehmet Yüksel ve yönetimini istemiyorsa biz bırakmaya hazırız. Bize çok kısa zamanda gelecek teklifleri önersinler. Kongre kararı mı almamızı istiyorlar, ne istiyorlarsa büyüklerimiz söylesin biz de ona göre hareket edelim” diye konuştu.

İş adamı Şefik Dizdar ile Karabükspor’un durumu hakkında görüşme yaptığını kaydeden Yüksel, “Sağ olsun o da ilgilendi. Şefik Dizdar ve oluşum olaylarından haberim var. O da ‘Ben şehrin ileri gelenleri ile görüşürüm. Ona göre ortaya ne çıkacak bakarım’ dedi. Şefik Amca sağ olsun 30-32 gündür mücadele ediyor. Şehrin ileri gelenleri ile görüşüyor. Birebir de herkes tamam diyor. Karabükspor için biz elimizden geleni yaparız diyorlar. Fakat bir araya gelip bir karar alamadılar şu ana kadar benim bildiğim kadarıyla. Farklı bir karar varsa bilmiyorum. Benim gördüğüm olayı Şefik Dizdar üstüne bırakıp diğerlerinin kenara çekiliyorlar gibi görüyorum” şeklinde konuştu.

Vergi ve SSK borcundan dolayı transfer açmak kurumalara dilekçe verilip verilmediğinin sorulması üzerine “Bizim tarafımızdan verilmiş bir dilekçe yoktur” diyen Kulüp Başkanı Yüksel, Kardemir Karabükspor’un muhasebe kayıtlarında toplamda 200 milyon TL borcu olduğunu söyledi.

Burhan Tabak ve Bazı Yöneticiler İstifayı Düşünüyor

Basın toplantısında Kardemir Karabükspor’un Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Tabak’ın kongre kararı almaları gerektiğini dile getirmesi dikkatleri çekti. Burhan Tabak ve 4 Yönetici Karar defterinde boş sayfaların olduğu, farklı kararlar alınıp dak-sil ile silindiği gerekçeleri yanı sıra SGK ve Vergi borçlarının da ödenememesi üzerine istifa edecekleri kamuoyunda iddialara neden olurken Başkan Yüksel, kendisinin yerine gelecek olan kişinin olması gerektiğini rahatsız olanların da yönetimden istifa etmesini isteyerek yola devam edeceğinin sinyalini verdi

4 YÖNETİCİ İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYOR

Bazı yöneticiler de “4 Yönetici olarak biz istifayı düşünüyoruz, Ankara dan son yedekden yazılan kişilerin atamaları bile hukuki değil, bu nasıl bir anlayış Karabük’te canlar yok oluyor, ocaklar sönecek daha ve halen Başkan Yüksel’in 2 milyon alacağım var diyerek inatla devam etme isteği anlamsız, Necati bey, Kerim bey ve Ersin bey destek veriyorlar bu anlayışa ancak hepimiz Karabük’te yaşamaktayız spor kamıoyunun beklentileri ortada, Kardemire çattı sendikaya karşı sendika ile kontra yaptı, Milletvekilleri ile kavgalı, Vali beye gönderme yapıyor, Belediye başkanı ile sorunlu nasıl bu kent sahip çıkacak sana, tek çare bizimde anahtarı teslim etmemiz yoksa bu kulüp bu ayın 4 de başlayacak transfer döneminde hamle yapamazsa herkese geçmiş olsun” demeleri dikkatleri çekti