Yüksel’den, “Gelin Karabüksporu Hep Birlikte Ayağa Kaldıralım” çağrısı

Yüksel “Laf üreterek değil çözüm projeleri sunarak bu kentin markası olmuş kırmızı mavili ateşini söndürülmesine fırsat vermeyelim.”

Son Güncelleme : 13 Haziran 2020 - 15:38

Kardemir Karabükspor Kulüp başkanı Mehmet Yüksel son günlerde ki iddialara karşı bir açıklama yaparak “Ne yazık ki, STK larımız, ne yazık ki Kardemir gibi büyük kurumlarımız, ne yazık ki iş adamlarımız ve ne yazık ki taraftarımız kongrelerde tarafsız kalarak,  bugüne kadar sessiz kalarak olayları sadece uzaktan izlemekle yetindiler.” ifadelerinde bulundu

Yüksel açıklaması şu şekilde;

Spor Kamuoyuna,

Tüm Dünyayı ve Ülkemizi tehdit eden covid-19 salgını için verilen ara sonrası futbol karşılaşmaları yeniden başlamıştır.

Tüm imkânsızlıklara rağmen, maalesef üzülerek beyan ederim ki Karabük halkının da 192 Milyonluk borç sonrası kongrelere gelmeyerek, tribünleri terk ederek, sahipsiz bırakılması konusunda tetikleyici olmuştur.

Karabükspor kulübün kapanmaması bir tarihin yok olmaması için biz düzeltiriz, en azından ayakları üzerinde tutarız diyerek bugüne kadar maddi-manevi bir çok sıkıntıları da göğüsleyerek Karabük sporumuza sahiplendik.

Ne yazık ki, STK larımız, ne yazık ki Kardemir gibi büyük kurumlarımız, ne yazık ki iş adamlarımız ve ne yazık ki taraftarımız kongrelerde tarafsız kalarak,  bugüne kadar sessiz kalarak olayları sadece uzaktan izlemekle yetindiler.

Karabük’ten birkaç orta halli esnaf arkadaşımız, hatta emekli birkaç arkadaşımızın biz yönetimde oluruz desteği ile Sayın Sedat Namal’dan aldığımız bayrağı bugünlere kadar karınca kararınca taşımaya çalıştık.

Son olağanüstü kongre kararımız da KAYYUMA gidilsin isteğini kabul ederek Sayın Valimiz ile randevu talebimiz oldu.

Yine o ara saygın bir iş adamımız “ben kulübü alırım” haberleri ile Karabük gündeminde yer alınca biz kendisine de kamuoyuna da açıklama yaptık.

Bugün devretmeye, Kulübün daha iyi şartlarda yönetilmesini sağlanacaksa bugün bırakmaya hazırız dedik.

Karabük kamuoyu bunları canlı yaşadı, şahit oldu.

Bugün de aynı düşünce ve görüş içindeyiz ve Kulübün içinde bulunduğu şartlar göz önüne alarak sahiplenecek kim varsa, Bu siyasi otorite olabilir, Belediyemiz olabilir, Valiliğimiz Kayyuma alabilir, yada TSO, Haddeciler derneği gibi STK lar iş adamları olabilir bugün devretmeye hazırız.

Ancak Karabüksporun başka maceralara bırakmamızda doğru olmaz gönlüm razı gelmez.

Son dönemlerde Yönetim kurulumuz hakkında birtakım dedikodulara dayanarak asılsız haberleri de kamuoyuna şırıngalamak isteyenleri takip etmekteyiz. Bu konuda yasal haklarımız saklı. Günü geldiğinde tabi ki ilgili hukuki kavgamız verilecektir.

Tüm bu gelişmelerin dışında Karabüksporun önümüzde ki günlerde yapacağı olağan kongre öncesi tekrar bir çağrı yaparak, ‘Gelin Karabüksporun Hep Birlikte Ayağa Kaldıralım” çağrısı yapıyoruz.

Laf üreterek değil çözüm projeleri sunarak bu kentin markası olmuş kırmızı mavili ateşini söndürülmesine fırsat vermeyelim.

Sayın Valim KAYYUM atayacaksa bugün defterleri kitapları teslim etmeye hazırız.

Sayın Belediye Başkanım yada STK lar geniş çaplı bir yönetim oluşturacaksa bugün devir etmeye hazırız.

Bu düşüncelerimizi tekrarlar saygılarımızı sunarız

Bugünleri tarih not almakta biz de bilmekteyiz ve bir tarihi yok etmek için bizim kucağımızda can çekişmesini bekleyenleri de Karabük kamuoyuna havale etmekteyiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.