Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

15 Temmuz etkinlikleri başladı

İHA “Oradaydık,Unutmadık,Unutturmayacağız” İle Etkinlikleri

İHA “Oradaydık,Unutmadık,Unutturmayacağız” İle Etkinlikleri Başlattı..

 

Karabük Valiliğinin, ” Dudağında tekbir,elinde bayrak,namusun şiarı yiğitler gördüm,/ Bağrına gül gibi bastı şu toprak.! Ölümü öldüren Şehitler gördüm,/Delerken bağrını kurşun,utandı. Her şey unutuldu mevzu vatandı” şiiri ile taçlandırdığı ve Karabük Valisi Kemal Çeber’in, “Vatanımıza kast eden hainlere karşı verdiğimiz bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandırdığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, etkinliklerine teşriflerinizi bekleriz” daveti duyurduğu etkinlikler bugün (12 Temmuz Perşembe günü) başladı..

Anma etkinliklerinin ilkin de İHA bölge Müdürlüğü tarafından Valilik binasında ki sergi alanında “Oradaydık,unutmadık,unutturmadık” konulu sergi açılışı gerçekleşti.

Sergiyi gezen Vali Çeber , İHA Bölge Müdürü Yasin Erdem ile bir süre sohbet etti ve günü değerlendirdi.

Etkinlikler yarın (13 Temmuz) Tüm camilerde Kuran-ı Kerim okuması ve dualar ile devam edecek olup  14 Temmuz Cumartesi günü KBÜ koordinasyonunda İstanbul 15 temmuz köprüsü gezisi ile sürecek.

15 Temmuz günü ise, Kent meydanın da saat 14.00 de “15 Temmuzda kadın izleri, konulu panel de, Nebahat Topaloğlu, Rabia Gülen, ve Ali Özleyen İl Kütüphanesinde panelist olacaklar ve saat 20.oo de Milli Birlik Yürüyüşü başlayacak. Gece saat 00.15 e kadar sololar,ikramlar ile kent meydanın da nöbetler tutulacak.