KBÜ “Hedef 2071” Diyor..

Son Güncelleme : 21 Ocak 2015 - 14:59

3c

 

25 Şubat 2015 tarihinde Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsü Gökşen M. Yücel Kapalı Spor Salonu’nda Türk Kızılayı ve Karabük Üniversitesi işbirliği ve ev sahipliğinde düzenlenecek olan ‘2071 Ünite Kan Toplama’ Kampanyası için Rektörlük makamında, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal eşliğinde, Türk Kızılayı Karabük Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serkan Kahveci, Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Dinçer Karagöz ve Üniversitemiz Türk Kızılayı Gençliği Kulübü Başkanı Emin Can Kılıç’ın katılımlarıyla İmza Protokolü gerçekleştirildi.

 2c

 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Türk Kızılayı Karabük Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serkan Kahveci ve Üniversitemiz Türk Kızılayı Gençliği Kulübü Başkanı Emin Can Kılıç ile birlikte protokol imzalandı.

 

Projenin önemine değinen Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Yaşıyorsak, sosyal bir varlıksak insanlar birbirine muhtaçtır. Kendi ihtiyaçlarını kendilerinin her zaman karşılaması mümkün değildir. Özelliklede kan bir insanın kendi başına yapabileceği başkasına muhtaç olmadan üretebileceği bir madde değildir. Kana hepimiz ihtiyaç duymaktayız. Bugün sağlıklı gibi gözüksek te yarım saat sonra başımıza ne geleceğini bilemiyoruz. Bu vermiş olduğumuz kana kendimiz ihtiyaç duyabiliriz. Medeni, sosyal toplumlar yardımlaşma ve dayanışmada zirveye ulaşmış toplumlardır. Milletimiz de medeni bir toplumdur. Sadece kendi yaramızı sarmayıp tüm insanlığın yarasını sarma gayreti içerisinde olduk bundan sonrada olmaya devam edecektir. Bundan önce 2023 Ünite Kan Toplama Kampanyamız Cumhuriyetimizin 100. Yılına olan özlemimizin göstergesiydi. Ecdadımız cumhuriyeti canları pahasına kurdular. onların yetiştirmiş olduğu evlatları olarak ta bu cumhuriyeti korumak 100. Yılına 1000. Yılına eriştirmek için gönüllü olduklarını bu uğurda kanlarını seve seve vermeye hazır olduklarını dünya ya bir kez daha haykırdılar. Ben hepsinin gözlerinden öpüyorum. Kan verirken cumhuriyetimizin kurulmasında canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle andık. Geçmişine sahip çıkmayan bir milletin geleceği olamaz. Bu nedenle ikinci kampanyamız 2071 Ünite olarak belirledik. Türklerin tüm Anadolu’yu yurt edinmesinin 1000. Yılı. Biz millet olarak bu topraklarda 1000. ,10.000. yıllarını burada geçireceğiz. Şimdiye kadar çok kanımızı verdik. Bundan sonrada bu topraklarda gözü olanlara bu 2071 ünite kan biz bu toprakları vermemek üzere yemin ettiğimizin bir göstergesidir. Ülkemizin toprağına ve cumhuriyetine sahip çıktığı için. Değerli Kızılay temsilcilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bizimle iş birliği içerisinde bu organizasyonu gerçekleştirdikleri için. Bu sadece Karabük Üniversitesi’nin programı olmamalı, diğer üniversitelerimiz, kuruluşlarımız ve sivil toplum kuruluşları da insanın en değerli varlığı olan kanını ülkesi ve milleti için vermeye hazır olduklarını bir kez daha dünyaya haykırmalıdır. Akıllı insan geleceğine yatırım yapan insandır. Aslında her insan kan vererek kendi geleceğine yatırım yapıyor. Bu davranış sosyal olay haline dönüştüğünde ihtiyacın olduğun zaman kanı kolaylıkla bulabileceksin. Aksi takdirde o kanı bulma şansınız yoktur. Ben Karabük Üniversitesi’nde okuyan tüm sevgili gençlerimizi gözlerinden öpüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin çok parlak olduğunu bu değerlerden bizi mahrum etmek isteyen insanların bunu bir kez daha gözden geçirmelerini istiyorum. Değerli Kızılay çalışanlarına bize bu imkânı verdikleri için sevgili gençleri kendi çalışanları gibi organize etmelerinden ve tüm insanlığa yapmış oldukları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Değerli Karabüklü hemşerilerimizi de 25 Şubat Çarşamba günü kan verme kampanyasına katkı sağlamalarını arz ediyor herkese saygılarımı sunuyorum. “dedi.

 

Duygularını ifade eden Üniversite Türk Kızılayı Gençliği Kulübü Başkanı Emin Can Kılıç; “Biz Karabük Üniversitesi Kızılay Kulübü olarak 25 Şubat Çarşamba günü 2071 ünite kan bağışı etkinliğini gerçekleştireceğimizi inanıyoruz. Sayın Rektörümüz Pof. Dr. Burhanettin Uysal’a çok teşekkür ediyoruz. Bütün Üniversitelerde farkındalık oluşturulması adına bu kampanya olması gereken bir etkinlik. Bizim öncülüğümüzde tüm üniversitelerimiz bu tarz etkinlikler gerçekleştireceklerine inanıyoruz.” dedi.

 

Karabük Üniversitesi ve gençliği ile geçen sene bir ilki başardık, diyerek konuşmasına başlayan, Türk Kızılayı Karabük Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serkan Kahveci: “2023 ünite kan bağışıyla tarihi tekrardan yazdık. Bu sene Sayın Rektörümüzün de öncülüğünde 2071 ünite kan bağışıyla şanlı tarihimizi onurlandırıp o günü 2071 ruhuyla kutlamayı düşünüyoruz ve bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu kan Karabük Üniversitesi’nde fazlasıyla mevcut ve gençlik her zaman bizlerin yanında olacaktır. 2071 hedefine rahat bir şekilde ulaşacağımıza gönülden inanıyorum.” dedi.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.