Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Altınöz’ün, 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı

AK Parti Karabük İl

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, adaletin tecellisinde önemli rolü olan avukatlık mesleğinin iddia, savunma ve karardan oluşan yargının üç sacayağından biri olduğunu belirtti.

Altınöz, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle yayımladığı yazılı mesajında avukatların hakların korunmasında, adaletin sağlanmasında ve toplumsal ilişkilerde yaşanan sorunların giderilmesine elzem bir görevi yerine getirdiğini kaydetti. Mesajında avukatların kutsal bir görevi ifa ettiklerine işaret eden Altınöz, hukuk devletinin temel organlarından olan savunma hakkını yerine getiren avukatların bireyleri bilgilendirip, yönlendirerek bu hakların korunmasına yardımcı olduklarını ifade etti.

Altınöz mesajında şunları kaydetti:

“Avukat kutsal bir savunma mesleğini ifade eden, onu savunan, mazlumun yanında yer almayı kendisine meslek edinen kişidir. Temel hak ve özgürlüklerimizin teminatı ve demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan bağımsız ve tarafsız yargının kurucu unsurlarından olan savunmayı temsil eden avukatlarımız, adaletin tecellisine katkıda bulunmak suretiyle toplumsal barışın korunmasına ve devamına hizmet ederek çok önemli ve kutsal bir görev icra etmektedirler. Avukatlarımız ve onların meslek kuruluşları olan barolarımız da bireylerin hakları kadar, hukukun üstünlüğüne dayalı çağdaş demokrasinin de her zaman yılmaz savunucuları olmuşlardır. Avukatlık Kanunu’nda yargının kurucu unsuru olarak tespit edilen avukatlar adaletin tesisi ve tecellisi hususunda önemini göz ardı edilemeyecek kadar büyük katkılar sunmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş meslektaşlarımı rahmet ile yad ederek 5 Nisan Avukatlar Gününü kutluyor, değerli meslektaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum.”