Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AYAR “ YAPTIĞIMIZ İŞLER ÇOK AMA YAPACAĞIMIZ HİZMETTE ÇOK” DEDİ

    AK PARTİ

 

 

AK PARTİ İL BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KARABÜK GÜNDEM VE GÜNAJANS’I ZİYARET EDEREK  KARABÜK GÜNDEMİ İLE İLGİLİ KONULARI DEĞERLENDİRDİLER.

 

 

 

AYAR  “ YAPTIĞIMIZ İŞLER ÇOK

AMA YAPACAĞIMIZ HİZMETTE ÇOK” DEDİ

 akparti ayar

 

Ak Parti İl Başkanı Ömer AYAR ve beraberinde İl Yönetim kurulu üyelerinden  Akın Koyuncu, Erol  Adakan    ve   Hüseyin  Akgün       olduğu halde  gerçekleştirdiği ziyarette  Karabük Gündem haber sitemizde çıkan yurt eksikliği konusunda ve Karayollarının Balıklar kayası mevkiinde yapacağı  üst geçit ile lgili bilgileri paylaştı.

Ayar; “Karabük’te ve ilçelerimizde yapılan hizmetler çok ama yapacaklarımız da çok, hatırlayın 5 sene önce Gerede’den Karabük’e gelen yolumuzu,  yatırımlar zaman alıyor, ancak bir bir hepsini takip ederek yapıyoruz, Şükürler olsun ki devasa araştırma ve eğitim hastanemiz de bu sene kısım kısım hizmete alınarak   Karabük ve bölgemizin büyük bir ihtiyacını daha aşmış olacağız,” diyerek Karabük Gündem haber sitemizde sık sık işlenen  devlet yurtları ve Karayollarının  balıklarkayası mevkiinde yapacağı üst geçit için bilgiler verdi.

Ak Parti Karabük il Başkanı Ömer AYAR ; “Öncelikle yurt konusunda hassas davrandığımızı bilinsin isteriz, şu an programa alınan ve temeli atılacak olan yurt kapasitesi 2000 bine yakın sayılarda ve yine şu an hizmette olan devlet yurt sayısı 3008 dir. Bu Karabük ilinin resmi rakamlarıdır. Bahattin Gazi , Taşkent,Kartaltepe ve Üniversite içinde bulunan yurtlarımızda 3008 kişi kalmaktadır ve bu rakam 2012 ölçeğinde ki öğrenci sayımızın standartlarına göre yani olması gereken normlara göre  Karabük ölçeğinde uygundu. Yani normlar öğrenci sayısına göre  %10-11  olarak baz alınarak değerlendiriliyor. Tabi bu sene 30 binlere ulaşan öğrenci sayımızla   var bizimde 3008 yurt kapasitemiz var bu kapasiteye en kısa sürede temelleri atılarak , Safranbolu’da 500 kişilik ve Üniversitemiz içinde 1000 olmak üzere yeni rakamlar ilave olacak, bu projelere 500-700 kişilik yeni bir ek yurt planlamaları da yapılıyor toparlarsak 2000 e yakın yurt ilavesi ile Karabük sorunu olmayan yurt kapasitesi üst seviyeye getirilecek, ayrıca özel yurtlarımız var bunlarda gerekli standartlarda hizmetlerini verdiklerinde bu konuda sorun yaşanmaz ilimizde” dedi.

Ayar ; KBÜ Balıklarkayası mevkiinde Karayollarının yapacağı üst geçit içinde bugün sizlerin haberleri üzerine Karayolları Bölge Müdürümüzden bilgi aldım, Önümüzde ki hafta içinde  çalışmalar başlayacak dediler, takip edeceğiz, bu arada çelik konstrüksiyon imalatı projesine göre yapılıyor bilgisini aldım, ancak ankraj betonlarının atılması önümüzde ki hafta başlayacak, bize imar sorunu yada İl Emniyet Müdürlüğü arazisine girdi gibi sorunların olmadığını ifade ettiler, bizde yine söylüyoruz takip ediyoruz, sorun yaşanırsa sorumluları ile oturup konuşuruz” dedi.