Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BENZİNE ZAM ÜSTÜNE ZAM ÜRKÜTÜYOR

       

 

 

 

 

BENZİNE ZAM  ELEKTRİK,DOĞAL GAZ VE GIDA TÜKETİMİ OLMAK ÜZERE BİR ÇOK ÜRÜNDE ZAM FURYASINI TETİKLERKEN VATANDAŞ BUNDAN SONRA GELECEK ZAMLARDAN KORKMAYA BAŞLADI.

 

 

 

SURİYE MÜDAHALESİ;  DOLARIN FIRLAMASI

VE BENZİNİN ZAMLANMASI DEMEK 

 

Mısır’da yaşananlar ardından Suriye’ye askeri müdahale beklentilerinin alevlenmesi, benzin fiyatlarına yeni zam gelebileceği korkularına da beraberinde tetikliyor.

 

Suriye’ye ABD önderliğinde yapılacak bir müdahalenin 110 seviyelerinde bulunan petrolün varil fiyatını daha da yukarılara taşıyacağı tahmin eden uzmanlar olası müdahale sonrası yükseliş trendine girmesinin normal olacağını vurgulamaları dikkat çekerken  , 2 TL’nin de üzerine çıkan doların, bölgede yaşanacak sıcak çatışmayla yükselişine devam edebileceği ifade ediliyor.

 

Hem petrol hem de dolar kuru ile ilgili yapılan bu iki tahmin, otomobil sahiplerinin kara kara   düşündürürken benzine gelen zam sonrası bir çok kaleme yansıyacak zamlar da vatandaşı ürkütüyor.

 

Petrol fiyatlarındaki ve kurlardaki artış benzin fiyatlarına zam olarak yansır diyen konuya yakın kaynaklar ayrıca Doğalgaz ve Elektrik zammı ile ilgili ise Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan sevindirici  haberlerinin doğru olmasına dua ediyorlar.

 

Doğal gaz ve elektrik zammı ile ilgili olarak , Enerji Bakanı Taner Yıldız, dolardaki artış sonrası konuşulan doğalgaz ve elektrik zammı tartışmalarına açıklık getirerek  maliyetlerdeki artışa rağmen zam yapmayı düşünmediklerini belirtti.