Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cumhuriyet Bayram Resepsiyonu Düzenlendi

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümü Kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenledi.


Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümü

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni Valimiz Mustafa Yavuz ve Süreyya Yavuz Hanımefendinin Ev sahipliğinde Düzenlendi.

Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’ne ev sahipliği yapan Valimiz Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz Hanımefendi, davetlileri salon girişinde karşılayarak, Bayramlarını kutladı.

Yoğun bir katılımla, Karabük Belediyesi Beşbinevler Sosyal Tesislerinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni öncesi Valimiz Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz Hanımefendi, Safranbolu Borsa İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen 100. Yıl Cumhuriyet Sergisi’ni ziyaret etti.

Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni’ne Milletvekili Cevdet Akay, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Keskin, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Duran, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Baro Başkanı Av. Emrah Köklü, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, Kaymakamlar, Kamu Kurum Yöneticileri, STK ve Meslek Odaları Temsilcileri, Siyasi Parti Yöneticileri, Muhtarlar, Gaziler, Şehit Yakınları, İş İnsanları ve Basın Mensupları katıldı.

Konukların salona alınmasının ardından Valimiz Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz Hanımefendi masaları tek tek gezerek, davetlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak Kabul Törenine teşriflerinden dolayı teşekkür ettiler.
Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle hazırlanan pastayı protokol üyeleri ile birlikte kesen Valimiz Mustafa Yavuz, Kabul Töreni’nde yaptığı konuşmasında;

“Kutlu miras Cumhuriyetimizin, aziz Türk Milleti’ne emanet edilişinin 100. yılında, sizlerle bu özel akşamda bir arada olmanın mutluluğu içindeyim. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk Milleti’nin, Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!

Başta, Cumhuriyet’imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bin yıllık Anadolu topraklarını, kanları ve emekleriyle bize vatan eden ecdadımızı, şühedamızı ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Ruhları şâd olsun…

Selçuklu’ dan Osmanlı’ya, oradan Cumhuriyet’e kadar devam eden kadim devlet geleneğimiz, barış, huzur, kardeşlik, adalet ve inanca saygıyı her zaman tesis etme kudretinde olmuştur. İnsanları, renk, mezhep, kültür ya da inanç ayrımı yapmadan kucaklamıştır. Bütün bunları, yokluk ve imkânsızlıklar içinde; fakat umutsuzluğa kapılmadan azim ve kararlılıkla gerçekleştirmiştir. Yeryüzündeki tüm mazlum ve masumların umudu olan devletimiz, köklü bir tarihin mirası olan Cumhuriyeti devralarak, insanlık tarihine yeniden dirilişin ne demek olduğunu öğretmiştir.
Dün olduğu gibi Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bugün de, milli birlik ve beraberliğimiz, yarınlarımızın teminatıdır. Mili bütünlüğümüze kastedebilecek her türlü karanlık odağın oyunu, 15 Temmuz hain darbe gecesinde olduğu gibi, şüphesiz bugün ve bugünden sonra da bertaraf edilecektir.

Kıymetli Katılımcılar,
Daha güçlü, daha adil, bilimsel ve teknolojik gelişmelere öncülük eden, kültürel zenginliğini yaşatan, barış ve refah içindeki bir Türkiye için 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda hep birlikte ilerleyeceğiz.
Bu hedeflere ulaşma noktasında bir an bile duraksamayacağız.

Atatürk’ün, ‘Daima milletin sevgi ve güvenine dayanarak hep birlikte ileri gideceğiz. Türkiye Cumhuriyeti mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır.’ sözünü, hedeflerimizle perçinleyeceğiz.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti, güçlü ekonomisi, genç nüfusu, ordusu, devleti ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak, dosta güven düşmana korku vermektedir. Böylesi necip bir milletin fertleri olarak, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan güvenliğe kadar geniş bir yelpazede dünyanın sayılı ülkeleri arasındayız. “Türkiye Yüzyılı” vizyonuna uygun, emin adımlarla geleceğe yürümekteyiz. “Büyük Türkiye” idealini gerçekleştirme yolunda, bu ülkeye ve bu millete hizmet etmek, şüphesiz bizler için en büyük payedir. Maziden atiye, vatan haritasını kanla çizen bir milletin evladı olarak, Batı Karadeniz’in Kalbi Cumhuriyet Kenti Karabük’te, Cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte idrak etmekten onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Kabul Töreni, Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan marşlar ile müzik dinletisi eşliğinde devam etti.

Kabul Töreni, Cumhuriyetimizin 100. yılı dolayısı ile gerçekleştirilen havai fişek gösterisi ile son buldu.