Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Demir ” Bırakın Kanyon Projelerini Vatandaşa Bakın” Dedi..

Karabük  CHP Belediye Başkan

mansett

SEHTKarabük  CHP Belediye Başkan Adayı ERDAL DEMİR ve Parti temsilcilerimizle bugün önce , Şehit Aileleri Derneğini ve Muharip Gaziler Derneğini ziyaret  etti ardından dün yaşanan kazada hayatını kaybeden Fatma Yıldız anısına ve bölgede ki trafiğin yoğunluğuna önlem alamayan Karayolları ile Belediyeye yüklendi.

İlk ziyarette Gazi ve Şehit yakınlarının  sorunlarını ve isteklerini dinleyen CHP Karabük belediye başkan adayı ERDAL DEMİR ” isteklerini yerine getireceklerini ve her zaman yanlarında olduklarını belirterek bu toprak uğruna can verenler arkasından bizler ne yapsak azdır” dedi.

cats

Ardından Karabük Safranbolu yolu üzerinde Özel Medikar hastanesi önünde dün yaşanan kaza sonrası hayatını kaybeden 47 yaşında ki Fatma Yıldız anısına ve yolun trafik güvenliğine alınmaması konusunda açıklamalar yapan Demir Karayollarını  suçlayarak  belediyenin eksik çalışmalarını dile getirdi.

Erdal Demir açıklamasında Hastane yöneticileri ile görüşerek bilgiler aldık. Sorunumuz ortak diyerek şöyle devam etti ; “Daha öncede oldu ve dünde meydana gelen kazasında bir vatandaşımızı daha kaybettik. CHP olarak bu işe duyarsız kalmamızın artık manidar olduğunu ve duyarlı olduğumuzdan burada toplandık.  Basın toplantısı için bile buraya geçtik. Çok yoğun bir trafik var. Bu bizim kaçınılmaz sorun. Bugünden sonra bu olayı takipçisi olacağız. Hastane yöneticileri ile görüşerek bilgiler aldık. Sorunumuz ortak. Onlarda bu işten muzdarip ve duyarsız olunmasından yakındılar.  STK’larda bu işin üstüne gitmeli. Burada herkes bir şey söylüyor, üst geçit alt geçit yapılması gibi. Bunları hastane yetkilileri konuşup tartıştık. Bundan 15 gün önce hastanenin üst tarafına üniversite mahallesine bir üst geçit yapıldı ve açıldı. Tabi bu net bir çözüm değildir diye düşünüyorum. Neden, çünkü hastaneye çok uzak bir üst geçti. Özürlüler için düşünülmüş bir üst geçit değil. Burasıda bir hastane yaşlımız, hamile ve hasta insanlarımız var. Oradaki mevcut üst geçit bir hayli uzak. Bu bir çözüm değil. Gelişmiş Avrupa ülkelerinde bile böyle bir manzara yok, Bunu iyi araştırdık. Buradan yetkiliklere sesleniyorum, biran önce yola bir radar ve hız kesiciler kurulması gerekiyor.  Butonlu ışıklandırma sistemi kurulması gerekiyor. Özelikle butonlu sinyalizasyon sistemi ile bu işin çözüleceğini sanıyorum. Dünkü kazada da görüldüğü gibi araç 120 kilometre hızla gelip yaya çarptığı düşünülmekte. Hız limiti 50 Kilometre akmasına rağmen bu hızlı trafik sirklisyonu yaşanıyor,  burada  ancak caydırıcı önlemeler alınarak kontrol sağlanabilir. CHP Belediye Başkan adayı olarak buranın sonuna kadar takipçisi olcağız. Burada yitirilecek tek bir cana bile tahammülümüz kalmadı. Her seferinde şöyle söyleniyor, illa birilerimi ölmek zorunda. Artık bu işin çözümünü bulmamız gerekir”

Yol güvenlik önlemlerinin Karayolları bölge müdürlüğünün alması gerekir nerede bu sorumlular, neden burada hız kesici önlemler yok bu bölgede bu kaçıncı kaza, demek ki bu yol tehlike saçıyor ve bu tehlikenin güvenlik önlemleri alınmalı diyen CHP Belediye başkan adayı Erdal Demir ; ” Biz İnsana bakın Vatandaşın reel dertlerine bakın derken bunları ifade ediyorduk işte, bırakın afaki projeleri, kanyon projelerini, bakın Vatandaşın sıkıntıları ne, bu kentte trafik keşmekeşi var işte dün burada yaşanan bir olay sonrasında  47 yaşında geç bir insanımız ablamız,kardeşimiz kaza sonucu vefat etti, bu yol Karayolarına ait neden bir önlem yok, uyarı yok, ışıklı ikaz levhaları yok, Karayoları yapacakmış,Hastane yada Belediye yapacakmış bize  bunları tartıştıracağınıza yolda güvenli önlemlerini alsanıza,aldırsanız ya, tüm STK larına çağrı yapıyorum, bu konuda bu yolda Karayolları,belediye gerekli önlemleri alıncaya kadar bu işin takipçisi olacağız” dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO