Giyotin’ bir sırrı aydınlattı

EĞİTİM, KÜLTÜR-SANAT

Eğitim Araştırmaya Yazık Ediyorlar

Bu haber 13 Şubat 2018 - 17:53 'de eklendi ve 2891 kez görüntülendi.

 

Siyasetin attığı personelin koridorlarda cep telefonları ile aşır neşir olduğu, hasta ve yakınlarına kaba davrandığı idareyi zor durumlara düşüren personelin ise hiç bir şekilde yargılanmadığı KBÜ Eğitim Araştırma hastanesinde vatandaşlarında çirkin tavırları ve hoşgörüsüzlüğü sonucunda Bayan Doktoru ağlatarak bir skandala daha imza atılmış oldu.

Acil serviste görev yapan bir grup sağlık personelinin hastaların tedavisi ile ilgili kendilerine bazı uyarılarda bulunan Acil Servis teki görevine  yeni başlayan bayan doktora karşı vatandaşların içinde rencide edici hareket ve sözlerde bulundukları, bu tavırlar üzerine genç bayan doktorun ağlayarak servisi terk ettiği konuşuluyor.

Söz konusu genç bayan doktorun, Karabüklülerin uzun yıllardır yakından tanıdığı Beyin Cerrahı Dr. Gültekin Erdoğan’ın kızı olduğu belirtildi.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisinde sorunlar her geçen gün daha da fazla kamuoyuna yansımaya başladı.Başhekim Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan’ın servis sorumlularını değiştirmesine rağmen, hastanenin acil servisinde çalışan sağlık personeli ile ilgili iddialar dikkat çekici.

Acil Serviste uzun yıllardır görev yapan bazı sağlık çalışanlarının ciddi bir gruplaşma içine girdikleri ve kendilerine uyarıda bulunan acil doktorlarına karşı son derece rencide edici tavırlarda bulundukları iddia ediliyor.

 

SERVİSLERDE GRUPLAŞMALAR MI OLUYOR?

Uzun süre aynı serviste çalışan sağlık personellerinin kendi aralarında gruplaşmalar oluşturduğu iddia edilirken, bu tür gruplaşma iddialarının Acil Serviste daha yoğun gerçekleştiği belirtiliyor

İdari yöneticilerin zaafından yararlanan bazı sağlık çalışanları, uzun süre bir arada ve aynı serviste çalışmanın getirdiği birliktelikten dolayı gruplaşma içine girdikleri ifade ediliyor.

 

BİR KISIM ACİL ÇALIŞANLAR AMBULANS GÖREVLİSİ OLARAK YATIYOR MU?

Acil serviste çalışan başta sendikacılar olmak üzere, yine bir grup sağlık personelinin doğru dürüst hiçbir işi olmayan hastanenin ambulanslarında görev yaptıkları konuşuluyor. Hasta sevklerinin tamamen 112 Servisi tarafından yapıldığı sağlık sisteminde, hastanede gereksiz görülen ve günde birkaç kez hastaneler arası sevk ya da evlere hasta taşıyan ambulanslarda torpilli diye tabir edilen acil servis personellerinin gün boyu istirahatte olduğu iddiaları da bir hayli ilginç.

Ayrıca ambulansların hastane emrinde değil de 112 Servisinde yer alması gerektiği de altı çizili bir şekilde konuya yakın kaynaklar tarafından vurgulanıyor.

Öte yandan Güvenlik personelinin sürekli cep telefonları ile meşgul olduklarına dikkat çeken hasta ve yakınları “Soru bile soramıyoruz, Başhekimliğe şikayete gittiğimizde ise önümüz kesiliyor, her çalışanın bir ağabeyi,dayısı var deniyor, hastane personelinin sert ve itici tavırları son derece üzücü olayların yaşanmasına da neden oluyor, Saat 11.00 de yemeğe giden personel 14.00 de zor dönüyor, İdare de bunaldı, Sağlık İl Müdürlüğü de bir türlü önlem alınmıyor” şeklinde şikayetlerde bulunuyorlar.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

14 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
işçi13 Şubat 2018 / 20:06Cevapla

Hastanede asansörler çalışmıyor, lavolara girseniz sifonlar bozuk sular boşuna akıyor, her yer kırık dökük. Temizlik personelinden işe gelip gelmeyen belli değil.Lütfen tuvaletlere bir girilsin.

anne13 Şubat 2018 / 20:06Cevapla

http://www.brtv.com.tr/taciz-olaylarina-dikkat/ bu haberden sonra tekrar hiçbir açıklama yapılmadı. Eğitim Araştırma Hastanesi yöneticileri böyle bir idda ile personeli nasıl kabul edebilirler.13-14 yaşındaki

hasta13 Şubat 2018 / 20:47Cevapla

ne demek idare yoruldu. il sağlık müdürü yoruldu. Sonuçta o görevde niçin varlar. Müdür yardımcıları dışarı çıkarılmış. İdarenin kapısından içeri girmek mümkün değil. Müdür yardımcıları ise bizim yapabileceğimiz bir şey yok diyor.

İsmail taşar13 Şubat 2018 / 21:36Cevapla

Hastanenin 2 nakil ambulansı 1ocak-13 Şubat arasında 780 hastayı evine ve ildışı diğer kuruma nakil yapmış. Haberiniz için reel rakamlara ulaşmak bu kadar kolayken tamamen söylentilere itibar etmek Karabük Gündeme yakışmadı.

saglik calisani13 Şubat 2018 / 22:57Cevapla

kaynaginiz kim bilmiyorum ama 11 de yemege gidinde bakin neler oluyor hele ki 2 de doneceksin birde. sanirim cekemediklerini size çektirmis kaynaginiz. yazik. farazi yazilarla dedikodu otesine gidemeyen birileri dedi kaynakli gazetecilikle saglik personellerini hedef yapmaya calisiyorsunuz. sanirim saglik calisanlarinin darp edilip dayak yedigi yada olduruldugu haberleri sizi daha cik heyecanlandiriyor. biraz daha gayretle elde edebilirsiniz. devam.

  admin14 Şubat 2018 / 11:55Cevapla

  sağlık çalışanı kardeşim sen KARABÜK GÜNDEMİ sanırım takip etmiyorsun Sağlık Çalışanlarının mağduriyetleri en çok haber yapan gazete ve haber sitesidir bu kurum. haberin doğruluğu konusunda VATANDAŞA bir sor bakalım neler diyor..Tabi bazı haybeye geçinenlerin damarına bastık ve basmaya devam edeceğiz siz izlemeye devam edin o hastanede bedavadan döner çekenlerin sonu geldi…Karabük boş değil..

   saglik calisani14 Şubat 2018 / 12:46Cevapla

   aylik mesaimizin izerine saatlerce 24 saat nobet tutar ailemize bile hastalara ayirdigimiz kadar zaman ayirmazken genele yaydiginiz bu fisilti haberlerle tum saglik calisanlarini zan altinda birakmaniz nekadar dogrudur. temizlik calisaninin bile ise gelmemezlik yapani oldugunu sanmiyorum. kaldi ki gayet temiz bir hastanede hizmet almaktasiniz.

    admin14 Şubat 2018 / 13:34Cevapla

    Sağlık çalışanı olarak isim vermekten korkan kardeş…sen Karabük Gündem sosyal medya hesaplarına ve resmi haber sitesine gelen yorumları oku bir ondan sonra FESAT kim otur aynaya bak..Karabük ne konuşuyor üç beş dönerci ne savunuyorsunuz ama haberler burada bitmedi bekleyin geliyor Vatandaşın sesi..

BAYRAM ALİ14 Şubat 2018 / 16:48Cevapla

HAMDOLSUN ,DÜZELÜ BEEEE.

çalışan14 Şubat 2018 / 17:41Cevapla

şimdi -3 depoda çalışanlara bakıp örnek alsınlar. Üst katlara bile çıkamıyorlar.

karabüklü16 Şubat 2018 / 12:52Cevapla

şirinevler eğitim araştırma da hastane medikar da hastane.Bazen aynı doktorlar ikisinde de görev yapıyor. İki hastaneye de gidenler Karabük halkı.Fakat medikar a gidenler doktor yanına tek girerken, aynı karabük halkı eğitim araştırma da üçer beşer giriyor doktorun yanına.Buna ne döner sermaye peşindeki doktor bir şey diyor ne de hastane yönetimi.Yahu arkadaş doktor hasta arasında mahremiyet denen bir şey medikarda varda eğitim araştırma da niye yok.Sonra sabahtan muayene oluyorsun öğleden sonra kontrole gidiyorsun yine aynı.Doktor odası kahvehane gibi.Ayıptır beyler, ayıptır kendini yönetici sanan zevat ayıptır.Şu kadar insan muayene olmuş diyeceğinize , doktor odalarınızı düzenleyin, insan muayene olurken odada doktor,hasta ve hemşire olur.Boş yere konuşmayın. hastanenin tuvaletlerinin kilidi bile dışarıya doğru.Sayın admin gidip bir tuvaletlerin fotoğrafını çekip gazetenizde yayınlayın.Belki utanır hastane yöneticileri.

Emrah19 Şubat 2018 / 11:58Cevapla

geçen ay içeride annem muayene olurken tak diye içeri girmesinler diye kapı önünde bekliyordum. ilerlerden bir güvenlik, gömlek göbek yüzünden çıkmış, kravatın bir ucu uzak doğuya bakıyor ve cüneyt arkın gibi girdi salona ve benim bulunduğum polikliniğin oraya doğru gelirken orada bekleyen başka bir hastayı görüp vay … teyze ne yapıyorsun, hayırdır? diyerek kadını arkasına aldığı gibi geldi bizim doktorun kapısına. hayırdır içeri mi gireceksin dediğimde yüzsüz yüzsüz evet diyecek kadar görgüsüz bunlar. bas git hemşerim içeride hasta var diyerek uzaklaştırdım ve arkasına bir iki hasta alarak başka doktorların kapısına doğru yöneldi. bunlar insanın miğdesini bulandıran şeyler. ancak ben ışık göremiyorum. sırtlarını devlete dayadıktan sonra çok bir şey beklememek lazım bunlardan. haberlerde de sağlık çalışanına şiddet diye geçiyor. lakin bunlar sağlık çalışanı değil. karşınızda ise muhatap bulamadığınız taktirde şiddet kapıları ardına kadar açılıyor.

Sss31 Mart 2018 / 03:41Cevapla

3 hastaneyi tek hastane yaparsan Karabük’ün en dar bölgesine birkaç gayri menkul değerini düşürmesin diye hastane sıkıştırırsan ili yönetenler sıra bekleyip aynı havayı teneffüs etmezse vatandaşın halinden anlamazsa hemşericilige yandaşlığı göz yumarsan böyle az bile en önemlisi yöneten yönettiği vatandaşı unutursa pardon seçimde hatırlarsa

  Sss5 Nisan 2018 / 15:41Cevapla

  Devletimizin yetkileri araştırsın ambulansta çalışanlar niye hep ambulansta çünkü servis aracı olarak kullanıyorlar mı sünnet,hacamat gibi işleri yapmak İçin ek para kazanmak vergi kaydı olmadan başka şehirlerde bu işleri yapmak için ambulanslara görev çıkarıyorlar mı mesaide iken evlerine istirahata çekiliyorlar mı tabi bu haberler çıkınca bakıyoruz kendilerine çeki düzen verdiler mi günlük 1 000 1500 tl kazananların vergi kaydı var mı yoksa nerde maliye yetkileri yıllardır bu kayıtsızlık kazançlar ne olacak tesbit kolay telefon kayıtları geriye dönük

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN