Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EVET,KONTENJANLAR DÜŞÜRÜLÜYOR

– KBÜ KONTENJAN SORUNU

kbü78

KBÜ KONTENJAN SORUNU HER GEÇEN GÜN

GİDEREK BÜYÜYOR..

Kontenjanları gündüz ve gece dolan binlerce Üniversite öğrencisinin haberi yok ancak KBÜ Senatosu;

 • İktisadi ve idari bilimler fakültesi işletme 1.ve 2.öğrenim lisans  bölümü
 • Sağlık Hizmetleri MYO çocuk geliştirme ön lisan programı
 • Safranbolu MYO Yaşlı Bakım ön lisans programı
 • Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği M.T.O.K 1.ve 2. Öğrenim Lisans programı

Aldığı karar ile bu bölümlerde KONTENJANLARI düşürme/azaltma, yada birleştirme uygulamalarına geçecek..

Karabük Üniversitesi Rektörü konu ile ilgili bugüne kadar resmi hiçbir açıklama yapmayarak kafalarda ki soru işaretlerini daha da artırırken iddiaların doğruluğu da her geçen gün ortaya çıkmaya başladı.

Karabük’te şu an 49 bin üstünde KBÜ den eğitim alan öğrenci olduğunu belirten kaynaklar 3 yıl içinde bu sayının 25 binlere düşürüleceğini iddia etmişler Gündem Gazetemiz ve Karabük Gündem Web haber sitemizde konu kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Adından KBÜ Rektör yardımcısı konu hakkında (gazetemiz ve Web haber Sitemiz Genel Yayın Müdürüne)  “eksik bilgi almışsınız,  kontenjanlarda azalma yada kapanan bölümler yok” şeklinde bilgiler vermesine karşın Rektör Polat’ın bu güne kadar hiçbir açıklama yapmaması dikkatleri  çekti.

KBÜ kurucu rektörü Prof.Dr Burhanettin Uysal’ın  “Bu Üniversiteyi Karabük halkı yaptı, onlar yaşatacak,yaşatıyor ve büyütüyor hedef 60 bin öğrenci ve ilklerin Üniversitesi olmak” şeklinde ki açıklamalarına büyük destek veren Karabük kamuoyu  2-3 sene sonra 25 binlere çekilecek öğrenci sayıları ile bir projelendirme yaptığı iddia edilen  mevcut Rektörün uygulamalarına ise tepkili.

12118805_1556224977955399_5084759328894234882_n

KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ UYUYOR MU ?

Kamuoyuna yansıyan “KBÜ Kontenjan azaltmasına Gidiyor”  haberleri sonrası Karabük’te bu sektöre yatırım yapan esnaflarda şimdiden kara kara düşünmeye başladı.

Karabük ekonomisine ve sosyal hayatına büyük darbe vuracağı iddia edilen bölüm kapanmalar/birleştirmeler ve azaltmalar sonunda 49-50 binlere varan öğrenci sayılarının yarı yarıya azalması sorununa Karabük Milletvekillerinin mutlaka siyasi müdahalede bulunmaları gerekiyor diyen konuya yakın kaynaklar aynı zamanda bu bölümlerde okuyan bir çok öğrencinin de mağduriyeti ne olacak diyor..

Konuya duyarlı bir çok Vatandaş  “Siyasilerimiz , YÖK e bildirilecek olan KBÜ Senato kararlarına göre bir çok MYO ve Lisans programları birleştirilip, bir çoğunda kontenjan düşürülüp bazı bölümlerinde kapatılması kararları Karabük!te nasıl sorunlar yaratacak değerlendirmeyi yaptılar mı ” şeklinde sorular yönetiyorlar.

 

 

 

 

YORUMLAR

42 adet yorum var

 1. diğer iller kalkınmak için rektörleriyle birlikte şehirlerin ileri gelenleri ve mülki amirleri öğrenci artırmanın peşinde.bizimkilerde elindekini başkasına vermenin peşinde.karabükü büyüteceklerine küçültmenin peşindeler.bu rektör efendi yarın çeker gider karabükte iflas etmiş işletmeciler ve batan işletmelerde çalışanlar ağzını açar birbirine bakar.bu rektöre sen ne yapıyorsun diyecek kimse yokmu bu memlekette.yazık çok yazık.yıllardır emek verilip büyük yol alan kbü yü ve karabükü bir kişinin hormonlu ve organik düşünceleri bitirecek.karabüklü şimdi dur demezse yarın kafasını duvarlara vurur.

 2. karabük halkının ve burhanettin hocanın ve siyasilerimizin el ele vererek adeta bir fidan gibi dikip büyüttüğü KBÜ tam ağaç oldu Karabükü gölgesine alacak dediğimiz zamanda bir rektör bunca yıl emek verilen tam gölgesinde oturacağımız zaman kbü nün dallarını kesmeye kalkıyor.kendinden başkasına faydası olmayan bir ağaç haline getirilmek isteniyor.Karabüke bu kötülüğü yapanları ve hatta yeltenenleri bile karabüklü asla affetmez.Artık o kişi karabükte ANILARIYLA ANILMAZ.Bunu hangi hakla yapmaya kalkıyor ORGANİK REKTÖRÜMÜZ.Bu Karabüke yapılacak en büyük ihanettir.Karabük te Kardemir harici bir gelir kapısı olmadığını bilmiyorlarmı.KBÜ yü bu günlere getiren emeği tartışılmaz olan yeni ORGANİK rektör tarafından adeta HORMONLU OLARAK GÖSTERİLMEK İSTENEN SN BURHANETTİN HOCAMIZ BU DURUMA ASLA MÜSAADE ETMEYECEKTİR.BİZ HOCAMA KARABÜKÜ BÜYÜTSÜN DİYE OY VERDİK.3 AY EVVEL NEDEN BİR PARTİ 2 VEKİL ÇIKARAMADI.BU KARABÜKLÜ BURHANETTİN HOCANIN EMEĞİNE OY VERDİ.GÜVENDİĞİ İÇİN MECLİSE YOLLADI.SN M ALİ ŞAHİN DE KBÜ YE YILLARCA BÜYÜK KATKILAR VERDİ.KENDİ ELLERİNİZLE DİKTİĞİNİZ FİDANI TAM AĞAÇ OLMUŞKEN DALLARINI ORGANİK HASTASI BİR VATANDAŞA KESTİRTMEYİN.KARABÜKLÜ HEM YÜCELTMESİNİ HEMDE DİP YAPTIRTMAYI ÇOK İYİ BİLİR.HERKES EKTİĞİNİ BİÇER.

 3. Organik Rektör Bey bunları İyi Oku ; Karabük halkının ve Burhanettin hocanın ve siyasilerimizin el ele vererek adeta bir fidan gibi dikip büyüttüğü KBÜ tam ağaç oldu Karabükü gölgesine alacak dediğimiz zamanda bir rektör bunca yıl emek verilen tam gölgesinde oturacağımız zaman kbü nün dallarını kesmeye kalkıyor.kendinden başkasına faydası olmayan bir ağaç haline getirilmek isteniyor.Karabüke bu kötülüğü yapanları ve hatta yeltenenleri bile karabüklü asla affetmez.Artık o kişi karabükte ANILARIYLA ANILMAZ.Bunu hangi hakla yapmaya kalkıyor ORGANİK REKTÖRÜMÜZ.Bu Karabüke yapılacak en büyük ihanettir.Karabük te Kardemir harici bir gelir kapısı olmadığını bilmiyorlarmı.KBÜ yü bu günlere getiren emeği tartışılmaz olan yeni ORGANİK rektör tarafından adeta HORMONLU OLARAK GÖSTERİLMEK İSTENEN SN BURHANETTİN HOCAMIZ BU DURUMA ASLA MÜSAADE ETMEYECEKTİR.BİZ HOCAMA KARABÜKÜ BÜYÜTSÜN DİYE OY VERDİK.3 AY EVVEL NEDEN BİR PARTİ 2 VEKİL ÇIKARAMADI.BU KARABÜKLÜ BURHANETTİN HOCANIN EMEĞİNE OY VERDİ.GÜVENDİĞİ İÇİN MECLİSE YOLLADI.SN M ALİ ŞAHİN DE KBÜ YE YILLARCA BÜYÜK KATKILAR VERDİ.KENDİ ELLERİNİZLE DİKTİĞİNİZ FİDANI TAM AĞAÇ OLMUŞKEN DALLARINI ORGANİK HASTASI BİR VATANDAŞA KESTİRTMEYİN.KARABÜKLÜ HEM YÜCELTMESİNİ HEMDE DİP YAPTIRTMAYI ÇOK İYİ BİLİR.HERKES EKTİĞİNİ BİÇER.

 4. Ya Allah Peygamber aşkına bu okullarda okuyan öğrencilerin suçu ne yazık günah ya….Öğrencilere yazık bu öğrenrdilercilere umut veren Burhanettin by şimdi milletvekili hesap sormalı bugünki yönetimden esnafa yazık dünya yatırım yaptılar seneye Karabük ekonomisi asgari 25 milyon liralık günlük kayıp yaşayacak bunun hesabını bu rektör mü verecek veremez yol yakınken dönülsün lütfen

  1. Ayrıca ismail bey öğrenciye yazık diye başlamış din iman derken para derdine yorumunu bitirmiş. O öğrenciye yazık evet ama sizin bu para hırsınız yüzünden yazık. Siz hiç onların analarıni babalarını düşünmeyin. Siz hocaya hesap sorun ama sizede hesap soranlar olacak unutmayın..

  2. Benim de böyle bir ev sahibim vardı. Devamlı dini hikayeler anlatan, dini nasihatlarda bulunan. Seni kendi cemaatime götüreyim diye tekliflerde bulunan. Kiralar arttığında 300 tl’ye oturduğum evde kontrat yenilerken 750 tl kira isteyip beni evden çıkartmıştı. Bana onu hatırlattınız. O da sizin gibi başlayıp sizin gibi bitirmişti.

 5. SAYIN KARABÜK GÜNDEM OKURLARI DUYARLILIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR ANCAK SERT/SİNKAF/ HAKARET İÇERİKLİ MAİLLERİNİZ YAYINLANMAYACAKTIR. LÜTFEN ELEŞTRİLERİNİZİ VE YORUMLARI AHLAK -BASIN-YAYIN KURALLARINA UYGUN YAPINIZ..

 6. Karabük Üniversitesi sizin para kapınız mı yahu? Biz öğrenciler olarak burada kaliteli eğitim istiyoruz? Kendi çocuklarınız da burada sorun bakalım bu kadar öğrenciden memnunlar mı? O zaman verin parayı labaratuvar yaptırın bina yaptırın. Artık kalite istiyoruz kalite.

  1. Sevgili öğrencimiz,

   yorumunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Karabük Üniversitesini Burhanettin Uysal milletvekili olmak için kullandı şimdi de karabük esnafı para kazanmak için kullanmaya çalışıyor. Lanet olsun böyle çıkar zihniyetine.

   Biz hocalar olarak aynı durumdan muzdaribiz. İnşaallah yeni rektör çok iyi birisi ve kontenjanlar azalıp kalitemiz artacak.

   Öğrencilere tavsiyem, KBÜ’nün bu kontenjanlarını BİMER’e ve YÖK’e bildirmeleri.

   Ne kadar hızlı küçülürsek, o kadar çabuk kaliteye geçeriz.

 7. Yav bu karabuk esnafinda hic mi insaf yok. Ogrenci= para zihniyetine lanet olsun. Universitede ogrenci sayisi dusuyomus esnaf ne yapacakmis yok milletvekilleri goreve imis. Yav biz ogrenciler okulda siniflara sigmiyoruz sinifta oturacak yer bulamiyoruz koridorlara tabure atarak ders dinliyoruz. Burda kaliteli egitim veriliyomu verilmiyo mu kimin ugrunda. Tek dusundukleri sey para. Bu universite halkin destegi ile kurulmus diyolar Allah askina soyleyin devlet destegi olmasaydi karabuk halki universiteye ne yapabilirdi para toplayip bi bina mi diktiler

 8. Madem organikçisin neden karabükteki hava kirliliği ile ilgili bir çalışma yapmıyorsun.Burası demir çelik bölgesi biliyorsundur.Hadi temiz hava organik tarımı engelliyor desene …
  Amca ısırır Vallaha.Burası Karabük organik işi zor hava kirliliği hat safada burada bazen kavun dikersin ama hıyar gibi büyür.

 9. Belliki bazılarının Üniversiteden tek beklentisi şehrin parasal kalkınmasının sağlaması. Halbuki üniversiteler şehirlerin ekonominin yanında kültürel, sosyal ve bilimsel manada kalkınmalarını sağlarlar. Madem esnaf bu kadar rahatsız bırakalım o zaman bu üniversiteyi yurtçular, dolmuşcular, emlakçılar ve mütahidler yönetsin. Bence herkes kendi işine yoğunlaşmalı ve eğitim uzmanlarına bırakılmalı. Para kazanacaz diye kayıp bir nesilin oluşmasını ancak cahiller ister.

 10. Öğrencinin sırtından haksız kazanç sağlanıyor. Kontenjanın düşürülmesi çok yerinde bir karar. Havadan para kazanamayacaksınız artık

 11. Rabbena hep bana hep bana mentalitesi ile düşünen insanlar ne güzel giydirmişler rektörümüze. Kendi cebini düşünüp öğrenciyi yolunacak kaz olarak görenlerin yorumları takdire şayan. Öğrrenci sayısı azalsın ki istanbul ile yarışan ev kiraları, kafalarına göre belirlenen fahiş dolmuş fiyatları ve nasılsa bizi tercih etmek zorunda denilerek hiç bir gelişim yaşanmayan dolmuş sektörü belki hizaya girer. Bunlar dile getirildiğinde beğenmiyorsan git diyen esnaf da belki anlar yaptığı hataları.
  Bu kadar küçük bir ilde 50bin öğrenci sayısı kaldıramayacağı bir yüktü ve eğitimi kalitesizleştiriyordu. Hiç bir üniversitenin de öğrenci kontejanını artırma gibi bir amacı olmadı olamaz. Kanser gibi hızlı büyümektense az ve öz olmak her zaman iyidir.

 12. Sabahın 9’unda 10 unda bi minibüsle okula gelseniz adamın ne kadar doğru birşey yaptığını anlarsınız. Öğrenci eğitim almak için geliyor… bence yaz okulundan sonra yapılan en iyi uygulama olur.

 13. Tek derdimiz para diyorsunuz yani… Eğitimde nicelik, nitelik, kalite varsın bunlar olmasın; bize para yeter diyorsunuz. Doğru diyorsunuz.. ayağı ile çamaşır makinesini tekmeleyip bunun uzaktan kumandalısı yok mu diyenlerin gördüğü gibi; para para para diyenlerin de başlarına gelecek vardır muhakkak!

 14. Rektöre, rektörlüğe hakaret atış serbest.. habere, olumsuz ve aşağılayıcı yorum yapanlara eleştiri yasak! 🙂 komik

  1. Turgut ; Rektöre hakaret yapamaz kimse ona müsaade edilmez bu kurumda…Ayrıca demokratik eleştirisini yapan her kimliği açık vatandaşın yorumu yayınlanır..Sadece adını vermeden aşağılayıcı sinkaf (küfür) edenlere müsaade edilmez…Bunu öğrenin Lütfen..

   1. Emrin olur EDİTÖR.. Başka öğretmeye teşebbüs edeceğiniz bir şeyler var ise lütfen yorumun cevap kısmında belirtiniz..

 15. Karabuk halkı yeter milleti somurdugunuz. ogrencileri bir hiç uğruna buraya getirilmesin artik kahvede otursun daha iyi. Bu kontenjanla turkiyeye faydali adam yetismez sixin menfaatiniz için birilerinin gelecegi ile oynanmaz.karabuk halkı sor bakayım öğrenciye memnun mu sizden.

 16. Üniversite demek eğitim yuvası demek. EĞİTİM demek. Biz buraya okumaya geldik. Meslek sahibi olmaya geldik. Ailelerimizden uzakta buraya okumaya geldik. Ama sayenizde nefret ettik buradan. Mezun olup gideceğiz buradan. Kurtulmak için gün sayıyoruz. Soydunuz resmen bizi. Para kavganızdan bıktık. Sömürdünüz bizi. Sizin çocuklarınız da üniversite okuyunca anlarsınız. Biz para mı kazanıyoruz? Buraya maddi manevi zorluklarla geliyoruz. bizi düşünen hiç esnaf yok. Dolmuşçusu ayrı, bakkalı ayrı, kafesi ayrı, marketleri ayrı. Bizi para getiren nesne olarak görüyorsunuz. Kiraların bu kadar fazla olduğu başka bir il yoktur emin olun. Metropol de miyiz biz. Gelen bin pişman sizin yüzünüzden. Elinizi vicdanınıza koyun ve bırakın da para değil, eğitim kazansın. Ve sizin konuşmalarınızdan bir kez daha anladım ki EĞİTİM ŞART. Buraya gelip de memnun ayrılan kimse yok. Yaptığınız tamamen hırsızlık. Gözünüzü tamamen para bürümüş. Vicdanınıza sesleniyorum, herşey para değil. Bizi soymayı bırakın artık. Sizin yüzünüzden kimse buraya okumaya gelmeyecek. Yakındır merak etmeyin.

 17. Rektörün şu an amacı belli… Kendi cemaatinden olanları üniversiteye yerleştirmekle meşgul. Eğitimmiş gelişmeymiş büyümeymiş hak getire tek bildiği cemaati ve onu mensupları .. Geldiği günden bu tarafa üniversiteye kimleri yerleştirdiği bi araştırılsın neler çıkacak neler

   1. ne kadar basit ve sığ bir düşünce haber var ortada,onu tartışan yok çıkarın mı var diyorsunuz? sizi sizle başbaşa bırakıyoruz..sevgiyle kalın dostça yaşayın temiz yüreğiniz hoplasın artık kafanızın karışıklığını atlatın inşallah emi…;-))

    1. Editör saçmalamışsın. Ben bu cemaatin üyesi değilim, ama rektör çok iyi biri ve çok güzel çalışmaları var. Öğrenci sayısı düşüyor diye saçmalamayın. AB’deki üniversitelerin öğrenci sayısına bakın öyle konuşun.

     1. Serdar gel yanımıza YÖK’ÜN yazdığı yazıyı eline verelim de gör saçmalamışmıyız,saçmalamamışmıyız…

 18. Yaz okulunu bu rektör açtığında hiç sesiniz çıkmıyordu? Şimdi öğrenciler azalacak paramız gidiyor diyosunuz… Orası para dağıtan hayır kurumu değil eğitim yuvası. Siz 5 katı kira alıp esnaf müşteriye almazsan alma çık git diyecek diye buraya haddinden fazla öğrenci alinacak diye bir kaide yok.

 19. TARTIŞTIĞINIZ OLAYA BAKIN? HEY ÖĞRENCİLER EĞER ÖĞRENCİ SAYISI İNERSE KARABÜK’TE BİR ÇOK YURT,LOKANTA,KAFE,ULAŞIM KAPANIR,AYAKTA KALAN PATRONLAR O ZAMAN FİYATLARI YUKARI ÇEKER VE OLAN ÖĞRENCİYE OLUR…HEY AKADEMİSYEN DİYORSUNUZ Kİ KALİTELİ EĞİTİM GELECEK, ŞU NİYE KALİTELİ EĞİTİM YOK, MEZUN OLANLAR KALİTESİZ Mİ,YOKSA KALİTELİ EĞİTİM VERECEK AKADEMİSYEN Mİ YOK? HEY KARABÜK..AKLINIZI BAŞINIZA ALIN 50 BİN ÖĞRENCİ SİZİN İÇİN VELİNİMET ONLARI YÜRÜYEN CÜZDAN GİBİ GÖRMEYİN ANCAK HEY KBÜ SİZDE KONTENJAN AZALTMASINA GİTMEYİN BU KENTE YAZIK VE HEY REKTÖR BEY ORGANİK E-ORGANİK İŞLERİNİ BIRAK BAK UMMADIĞIN TAŞ BAŞ YARAR, KARABÜK TE ETKİLİ YETKİLİ KALEMLERİN TALEPLERİNE KULAK VER SENDE BURNUNUN DİKİNE GİTME..
  ………………………………………..
  ……………………………………………………………….
  BİRDE YUKARDA Kİ YORUMLARI OKUDUM KARABÜK Ü SEVMEYEN ÖĞRENCİLERE BİR ŞEY DİYECEĞİM BENDE ASKERLİĞİMİ KARS TA YAPTIM HİÇ SEVMEM DİYORDUM AMA KARS I HEP ÖZLÜYORUM…SELAMLAR SEVGİLER..SAYGILAR…

  1. Hey Yusuf, Sen şuan fahiş fiyat yok diyosun 5 sene önce 200-300 lira olan ev kiraları bugün 1000 lirayken? Ve bundan sonra artar diyosun napacaklar vatandaşın maaşını direk ev sahipleri mi alacak? Hey Yusuf, sen gitte 100 kişiye derdini anlat aynı anda bi odaya topla kaçı seni anlayacak? Birde 30 kişiye anlat kaçı seni anlayacak? O zaman de ki kaliteli akademisyen yokmuş. Hey Yusuf gönder bakalım çocuğunu 100 kişilik sınıfta eğitim alacağı ortaokula liseyede sonra sor ne öğrendin bugün. Hey Yusuf, sen git sabahları bi dolmuş bekle de gör bakalım yüzüne bakan var mı? Hey gidi Yusuf. Karabük’te yaşıyorsun hem fikiriz demi. Diyorsun etkili etkin kalem? Ne hayri dokunmuş o kalemlerin Karabük’e hangi yarasına merhem olmuş? 50 senedir havası hergün daha kirli olan Karabük’te çevre diye bişey bırakmayan marzinc e engel olsaymış en azından? Hey gidi Yusuf… rantı ve rantçıyı birbirine karıştırma.

  2. Hey Yusuf, ne kadar dar açıdan baktığın belli. Üniversite halk için mi vardır? Yoksa kaliteli öğrenci yetiştirmek için mi vardır? Esnaf öğrenci için mi vardır? Yoksa öğrenci esnaf için mi vardır? Senin kafayla öğrenci esnaf için var.
   Şu an ne hoca yetiyor, ne sınıf yetiyor. Hoca istediği kadar kaliteli olsun, küçücük amfide 200 öğrenci ile ders işlenirse öğrenci ne kadar kaliteli eğitim alabilir? Laboratuvar olsa dahi binlerce öğrenciye nasıl ne anlatılabilir?
   Bilmediği konuda fikir söylemek bizim milletimize has bir şey sonuçta. Önce o ortamı görün, ondan sonra bilginiz olursa konuşun.
   Kendi cebinizi düşünüp burnunuzun dikine gidip de ülkenin geleceğiyle oynamayın!

  3. Hey Yusuh Tahan egitim isinden ne kadar anlayip anlamadigini tartismiyacam. Yanliz Karabuk Universitesindeki hoca basina dusen ogrenci sayisi ile diger universiteleri karsilastiramazsin bile. Ayiptir para icin soyemediginiz soz yok. Yok universite de ogretim uyeleri kalitesizmis de ondan egitim kalitesizmis. Yav bu universitede geceli gunduzlu calisan dunya kadar akademisyen var. Ogrencilere yararli olabilmek ve ulkesi adina bir sey yapabilmek icin. Para duskunu insanlarin onlara bir kelam etmeye hakki yok.

 20. Herkesin evi yok üniversite gelmeden önce kiralar neydi şimdi ne?
  Ev az olup talep çok olunca kiralar bindirme oluyor, evi olan zengin olurken evi olmayan neden daha fazla para ödesin. Karabükte herkesin evi yok birazda fakir fukarayı düşünün. Ya ev sayısını artırın ki uzak bir ihtimal ya da öğrenci sayısını düşürün kolay bir ihitmal.
  Zenginin parası hep vardır ama az ama çok, fakirin parası yoktur.

 21. Abiler ayıptır yazıktır günahtır sizler de hiç vicdan yok mu?sizin çocuklarınız yok mu?ben de karabuklüyüm ve üniversitede çalışıyorum.50 bin öğrenci var diye naralar atıyorsunuz, bu 50 binin 13 bini müh fak.de,gidin bakın bakalım bina içinde birbirlerine sürterek çıkıyorlar merdivenlerden ve müh fak dediğiniz yerde 1 tane lab. yok.Buradan haber yapmak kolay editor bey,hiç uniye gelip gezdin mi?Araştırma yaptin mi?Niye?Üni bütçesinden ilk once ayyildizli stadyum,kültür merkezi vs yaparsaniz böyle olur.Üniversitenin 1.amacı araştırma yapıp bilime katkı sağlamaktır bir şehri ekonomik olarak geliştirmek değil.Rektör hocaya hakarete varan yazılar yazan esnaf kardeşler sizin işiniz değil bunu eleştirmek lütfen herkes kendi işini yapsın.sizlerin de çolugu çocuğu var hangimiz bu şartlarda eğitim görmesini istersiniz?

 22. Kontenjandan memnun olanlar acaba bir gün olsun üniversiteye gelip gezmişler mi? Eğer kontenjan düşürülüyorsa rektörü takdir etmek lazım. Üniversitenin kütüphanesi yok ama bilmem kaç bin kişilik stadyumu var. O da bomboş duruyor. Öğrenciler sınıflarda oturacak yer bulamıyor. Birçok öğrenci yer olmadığı için geri dönüyor. Kantinlerde oturmak için yer bulmak imkansız. Üniversitede hiç kimse bu durumdan zaten memnun değildi. Durumun mevcut rektör ile alakalı olduğunu da düşünmüyorum. Üniversitedeki herkes bu kalabalığın neden olduğu kaosun çok iyi farkında. Rektör değiştiğinde zaten yapılması gereken ilk iş kontenjanların düşürülüp bu kaosu ortadan kaldırmaktı. Ayrıca şunu da unutmamak gerekir: Üniversitenin amacı bilimsel faaliyetlerde bulunmaktır, bulunduğu şehirdeki ev sahiplerini, esnafı ve müteahhitleri zengin etmek değil. Ayrıca yorumlarda rektöre hakaret içerikli sözler vardır editörün dikkatine!.

 23. YÖK Başkanı şurada yapılan dialogları görse sanırım üniversiteyi kapatır kocamanda yazdırırdı “YORGAN GİTTİ, KAVGA BİTTİ” diye.

 24. Cuneyt Bey gercekten bu haberi yok baskanina gondermek lazim. Cunku Yok baskani da universitelerin kapasitelerinden fazla ogrenci almalarina karsi. Bu haberi gorurse universitenin ogrenci sayisi gercekten 25.000 e duser. Iyi fikir bu haberi yoke gonderelim

 25. Bir tarafta cebine girecek parayı düşünen ufuksuz kişiler, diğer tarafta bu ülkenin geleceği olan gençlere daha kaliteli eğitim vermek için karar alan üniversite yönetimi. Bir tarafta para düşünenler, diğer tarafta ülkesini düşünenler. Bu iki topluluk ne düşünce olarak ne de vatan sevdası adına kıyaslanabilir. Adam ilkokula çocuğunu gönderirken sınıfın mevcudunu soruyor da, üniversiteye gelince kalabalık olsun diyor. (Kalabalıktan derken açayım da daha iyi anlaşılsın. Bir hoca sadece bir dersinde ortalama 600-700 öğrenciyle uğraşıyor.) Bu gençler ülkenin geleceği. Bu haberi bu şekilde veren zihniyet muasır medeniyetler seviyesine kaliteli eğitim alan gençlerle değil de, daha zengin olan esnaf ve minibüsçülerle çıkılacağını düşünüyor olmalı. Bu haberi yapanların da üniversite işlerinden, akademik hayattan ne kadar anladıklarını çok merak ediyorum. Bu karar haber niteliği bile taşımazken, halkı ilgilendiren hiç bir şey söz konusu değilken, aynı konuyu bir kaç kez haber yapıp, sürekli rektörü baskı altına alan haberlere imza atmak, sizin niyetinizi çok daha açık bir şekilde ortaya koyuyor. Rektörü sanki halk seçti de halkı memnun etmeye uğraşacak. Memnun olmayan varsa gelsin üniversiteye akademik personel olsun, rektörlüğe aday olsun. Ben bir Karabük’lü akademik personel olarak kararın çok isabetli olduğunu düşünüyorum. Daha buraya sayfalarca yazı yazarım ama özet olarak şunu söyleyim; bu konu tamamen ülkeni ne kadar sevdiğinle alakalı. Sözlerim bu kararı, öğrencilerin, öğrenci ailelerinin ve hocaların sıkıntılarını bildikleri halde eleştirenleredir. Bilmeyenlerin çoğuda durumu gördüklerinde bu kararı savunacaklardır diye düşünüyorum. En azından Karabüklü olarak öyle temenni ediyorum.

  1. Eyy bu kadar saçmalanır artık.herkes bir tutturmuş öğrenciyi keriz yerine koymayın diye gidiyor.hangi şehirde 400 500 lira aylık ücretle yemeği servisi sıcak suyu içinde yurtlarda kalınabiliyor benim çocuğum başka şehirlere okumaya gittiğinde aylık 900 1000 lira arası yurt ücreti ödeyip 1000 lira ev kirası isteniyorda.adam 150 bin verip ev almış 600 lira kiraya oha deniliyorsa gerçekten beyninizde sizin bir sorun var demektir.500 lira yurt ev parası verme gel öğrenci kardeşim üstüne bide para verelim ne olur gel.

 26. Eyy bu kadar saçmalanır artık.herkes bir tutturmuş öğrenciyi keriz yerine koymayın diye gidiyor.hangi şehirde 400 500 lira aylık ücretle yemeği servisi sıcak suyu içinde yurtlarda kalınabiliyor benim çocuğum başka şehirlere okumaya gittiğinde aylık 900 1000 lira arası yurt ücreti ödeyip 1000 lira ev kirası isteniyorda.adam 150 bin verip ev almış 600 lira kiraya oha deniliyorsa gerçekten beyninizde sizin bir sorun var demektir.500 lira yurt ev parası verme gel öğrenci kardeşim üstüne bide para verelim ne olur gel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KBÜ'DE UZAKTAN EĞİTİM YAPILACAK ŞEKLİNDE
Sıradaki Haber NEDEN BU YALANLAR POMPALANIYOR !!
Web Tasarım & SEO: Best4SEO