Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hayırlı ‘Evlattan’ M.Y. Okulu

Ovacık Şaban Namal Meslek

1.

Ovacık Şaban Namal Meslek Yüksekokulu

Temel Atma Töreni Yapıldı

 

14.11.2014 tarihinde KARABÜK Üniversitesi , İş Adamı Sedat Namal ile 23.Dönem TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in teşrifleriyle, Ovacık ilçesinde  12 derslikli Meslek Yüksek okulu binası yapılması ve isminin de Karabük Üniversitesi Ovacık Şaban Namal Meslek Yüksek okulu olması için imzalanan protokolün ardından bugün Ovacı’ta  temel atma töreni gerçekleştirildi.

 6

Temel atma töreni, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler anısına gerçekleştirilen bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşımızın okunması ile başlandı.

Temel atma törenine;  Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, 23. Dönem TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı K. Alb. Samit Tokmak, Karabük Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, , İl Müftüsü Halil Bektaş, KBÜ Kurucu Rektörü  Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Ovacık Kaymakamı Hakan Şeker, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, TSO Başkanı Tuncay Özcan, Ak Parti İl Başkanı Timürçin Saylar ve Yöneticileri, Karabük AK Parti Milletvekili Adayı ve aynı zamanda MYO nu yaptıracak olan hayırsever İş Adamı Sedat Namal, Karabük protokolü, Basın mensupları ve Ovacık Halkı katılım yaptı.

10409236_1446307278998411_9217356625822301678_n

Yoğun ve katılımın yüksek olduğu temel atma  töreninde açılış konuşması, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun yaparak  “Bu güzel günde bir arada olmanın heyecanını sizler gibi bende yaşıyorum. Ovacık belediye başkanı olarak bu yatırımları bizden esirgemeyen değerli meclis başkanıma ve iş adamlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ardından sırasıyla İlçe Kaymakamı Hakan Şeker:  “İlçemiz için önemli kurumların açılışı ve temel atma törenine hoş geldiniz. Bu kurumların hayata geçmesinde emeği geçen herkese ilçemiz adına teşekkür ediyor, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” derken,

11222240_1446307225665083_5022313103388344878_n

Karabük AK Parti Milletvekili Adayı ve İş Adamı Sedat Namal; “Bugünde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok mutluyum ve sizlere saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Bir evladın annesine babasına yapabileceği işleri biz manevi İslam’ı yaşayan insanlar olarak gayet iyi biliyoruz. Cenabı Allah bizleri iş adamı olarak rızık elçisi yaratmış ve bununda zekâtı, hayrı olmalı. Cenab-ı Allah bu okula hizmetimizi bize inşallah nasip etti ve temelini atarak en kısa sürede bitireceğiz. Paranızın pulunuzun olması önemli değil, buralara gelirken bu okulun yapılmasında emeği geçen başta Karabük Üniversitemize ve Kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal Bey’e ve ekibine, buranın resmi işlemlerinde bize her türlü kolaylığı sağlayan önümüzü açan Milletvekilimiz Osman Kahveci Bey’e ve 23. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin Bey’e saygı ve minnetimi sunuyorum. Karabük’te ki bütün ilçelerimizde Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın çabalarıyla meslek yüksekokulumuz vardı fakat Ovacık ilçemizin okulu yoktu. Okulumuzun milletimize, ülkemize hayırlı evlatlar bilim adamları yetiştireceği temennisi ile hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

4

KBÜ Rektörünün yurt dışında olması nedeni ile KBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş ise  “Karabük Üniversitesi’nin Ovacık’ta yapacağı Ovacık Şaban Namal Meslek Yüksekokulu temel atma törenine hepiniz hoş geldiniz. 2007 yılında dikilen Karabük Üniversitesi çınarı İçinde çok önemli başarıları barındırarak ve büyüyerek bugün önemli bir yere gelmiştir. Birçok ilklere ev sahipliği yaptı. Üniversitemizde 14 fakülte 5 yüksekokul 7 meslek yüksekokulu ve 3 tanede Araştırma Enstitümüz bulunmaktadır.  Yaklaşık 42 bin öğrencisi 1000’e yakın akademik personeli, 450 civarında da idari personeli ile hizmet sunmaktadır.  Üniversitemiz hem bölgesinde hem ülkemizde hatta yurtdışında sınırlarını aşarak çok önemli anlaşmalara imza attı. ERASMUS ve Mevlana anlaşmaları imzalandı. Her yıl öğrencilerimizden büyük bir kısmı yurt dışına değişim programı kapsamında gitmektedirler. Ülkemize de hem öğrenci hem de akademik personelin gelmesini sağlamış bulunmaktayız. Üniversite olarak YÖK’ün açmış olduğu kolaylıklar neticesinde yabancı uyruklu çok sayıda öğrencide üniversitemizi tercih etmektedir. Örneğin gecen yıl 215 olan öğrenci sayımız bu yıl 557 ye yükselmiştir. Bu sayı önümüzde yıllarda da ciddi oranda artacaktır. Sedat Namal Bey’in bahsettiği gibi üniversitemiz hem yerel kalkınmayı gerçekleştirmek, hem de ekonomik olarak katkı sağlamak, bölge halkının da istekleri doğrultusunda ilçelerimize yüksekokulları açtı. Sayın Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal önderliğinde Eskipazar, Yenice ve Eflani’de yüksekokullar açtı. Önümüzdeki eylül ayından itibaren Yenice ve Eflani’deki okullarımız hizmete girecek ve öğrencilerimizi barındırmaya başlayacaktır. Bugünde temeli atılacak olan Ovacık Şaban Namal Meslek Yüksekokulu da bu halkanın sonunu oluşturmaktadır. Temelini atacağımız okul 1170 metrekare alan üzerine, 4680 metrekare olarak tasarlanmıştır. 3 katlı olacak olan okulumuzda 3 adet amfi, 8 adet derslik, 2 adet bilgisayar laboratuvarı, 6 adet idari ofis, 12 adet akademik personel ofisi, 1 adet konferans salonu, 1 adet yemekhane, 1 adet kantinden oluşacaktır. Açılacak olan okulumuzun şimdiden bölgeye, Karabük’e, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Okulun yapılmasına vesile olan Şaban Namal Beyefendiyi rahmetle anıyorum mekânı cennet olsun bu vesileyle de Karabük Milletvekili Adayı İş Adamı Sedat Namal Bey’e bu okula yapacağı katkılardan dolayı da çok teşekkür ederek en kısa zamanda da hizmete gireceğini umuyoruz. Üniversitemizin gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayan başta Sayın Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a, Meclis Başkanımız Mehmet Ali Şahin’e, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese saygı ve şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” şeklinde uzun bir konuşma yaptı..

20030_1446307405665065_8965935116252300870_n

Vali  Orhan Alimoğlu: “Ovacık ilçemizin özellikle üç girişine dikkat ediyoruz hakikaten çok güzel bir yerleşim yeri. Gelişmeye müsait bir yer. Bu gün burada yapacağımız 4 faaliyette gösteriyor ki Ovacık gelişmeye, ilerlemeye, büyüme için kararlıdır. Hepimizin üstüne düşen görevi yapması gerekir. Yapacağımız bütün işler ilçemizin gelişmesine yöneliktir. Üniversite yüksek okulunun protokol Prof. Dr. Burhanettin Uysal ile yapmıştık. Temelini de birlikte atıyoruz. İnşallah kısa zamanda bittiğini de görürüz. Bu hizmetlerin Ovacık için hayırlı uğurlu temenni ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” ifadelerinde bulundu

23. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı,  Karabük Milletvekili ve Ak PArti Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Ali Şahin son konuşmayı yaptı ve şöyle dedi. ; “Bugün Ovacık İlçemizin geleceği ile ilgili çok büyük temeller atıyoruz. Karabük Üniversitemize, Prof. Dr. Refik Polat’a, Kurucu Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a teşekkür ediyoruz. Karabük Üniversitesi Türkiye’nin en hızlı gelişen üniversitelerin başında yer aldı. Ovacık ilçemizin dışındaki ilçelerimiz Meslek Yüksekokuluna kavuştu. Bunlar adım adım ve nüfus oranına göre yapılmaktadır. Sedat Namal’a teşekkür ediyoruz, babası Merhum Şaban Namal adına okulumuzu yapabileceğini söyledi. Bugün bu okulun temelini atıyoruz. Temelini atacağımız Şaban Namal Meslek Yüksekokulumuzun Ovacık’a hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Konuşmalar ardından Temel atılışı topluca yapıldı.

 2

Web Tasarım & SEO: Best4SEO