DİL DEVRİMİ

HABER MERKEZİ

Karabük’ün Sağlık Merkezi Oldu

Son Güncelleme : 27 Şubat 2015 - 23:01

kbü

Her Geçen Gün Karabük İçin Önemli Bir

Sağlık Kuruluşu Olan ve Karabüklülerin

Tercih Etmeye Başladıkları KBÜ Eğitim

Araştırma Hastanesi Hekim Atamaları İle

Dahada Güçlendi

Her geçen gün eksiklerini gidererek Karabük’ün sağlık merkezi olan KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine Tıbbi Onkolog, Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanı ve Gastroenteroloji Uzmanı atandı.

61. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası neticesinde Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine Üç, Safranbolu Devlet Hastanesine iki, Yenice Devlet Hastanesine bir tabibin atamaları gerçekleştirildi.

            Buna göre;

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine; Tıbbi Onkoloji alanında Uzman Tabip Fatih İNCİ, Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanı Uzman Tabip Sadrettin EKEMEN, Gastroenteroloji alanında, Uzman Tabip Mehmet Ali ERDOĞAN,

Safranbolu Devlet Hastanesine; Ortopedi ve Travmatoloji alanında Uzman Tabip Halil İbrahim GÜMÜŞ, İç Hastalıkları alanında Uzman Tabip Sümeyra KOYUNCU,

Yenice Devlet Hastanesine; Tabip Cihangir YİRMİBEŞ atandı

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail KARA, “Vatandaşlarımız tarafından sıklıkla onkoloji hekimi ve gastroenteroloji alanında ikinci bir hekim kazandırılması gerekliliği ile ilgili talepler gelmesi üzerine başlattığımız çalışmalarımız sonucunda ilimize Tıbbi Onkolog ve Gastroenteroloji alanında hekimlerin ataması gerçekleştirildi.  Ne yazık ki; İlimizde kanser hastaları bulunmakta ve bu hastalarımız tedavi ve takiplerinin yapılması için sık sık il dışına gitmek zorunda kalıyorlardı. Yapılan bu atama ile birlikte takip ve tedavilerinin bir bölümü ilimizde yapılabilecektir. Göreve geldiğimiz günden itibaren söylediğimiz gibi vatandaşlarımızın il dışına sevklerinin en aza indirilmesi noktasında gösterdiğimiz çalışmaların olumlu neticelenmesi çalışma azmimizi arttırmaktadır.

indirSon zamanlarda sağlık sektörü olarak büyük bir atılımın içerisindeyiz. Gerek tıbbi cihaz ve gerekse uzman hekim ve akademik personelin atanması ile birlikte il olarak büyük bir hamle başlattık. En büyük amacımız vatandaşlarımızın kaliteli, etkin, kolay ulaşılabilir, konforlu bir sağlık hizmetinin sunumunu sağlamak ve ayrıca vatandaşlarımızın il dışına sevklerinin en aza indirilmesi için üstün bir çalışma ve gayret içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm Karabük kamuoyuna teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.