Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HEPTEN ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTIRDILAR !

  HEPTEN ELLERİNE YÜZLERİNE

 

HEPTEN ELLERİNE

YÜZLERİNE

BULAŞTIRDILAR !

 

 

 

DSİ  ‘ NİN (Devlet Su İşlerinin) KBÜ Eğitim ve araştırma hastanesi altındaki dere ıslah çalışmaları sırasında şirinevler-dökecek  mahallelerini çarşı merkezine bağlayan ana yolu yaklaşık 40-45 gün kapalı tutarken bir ıslah çalışmasın için bu kadar uzun süreli yolun kapalı tutulmasına bir anlam verilememiş ve haber konusu olmuştu.

 

2

 

Karabük Gündem Haber web sitemizin yaptığı haberi daha sonra Karabük Haber  gazetemiz ve Karabük Net Haber web sitesi de değerlendirmiş okurları ile paylaşmıştı.

DSİ nin refikimiz Karabük Net’e yaptığı açıklama ise gaf üstüne gaf doluydu ve teknolojinin bu kadar hızlandığı ve inşaat sektöründe 10 günde gökdelenlerin dikildiği,köprülerin yapıldığı dönemde betonun priz alması gibi basit dayanaklarla yolun uzun vadede niçin kapalı olduğu açıklanmaya çalışılıyordu.

İnşaat sektörü içinde ki uzman mühendisler ise bu tür önem kazanmış ve işlevi yoğun olan yol ve köprülerde hızlandırılmış (slika vb) katkı malzemeleri ile 40-45 gün gibi bir sürenin yarısı dahilinde bu ıslah çalışmalarının yapılacağını kaydetmişlerdi.

 

SAHİPSİZ KARABÜK DİYORUZ  !

HER SEFERİNDE  HAKLI ÇIKIYORUZ

 

Karabük girişindeki  D 100 karayolunun patlaması neticesinde aylarca çalışmanın yapılmasına dikkat çeken KARABÜK BASINI , Karabük İl emniyet Müdürlüğü ihalesinde ki eksiklerin bugün ki ortamı yarattığını aynı olayların MEB Milli Eğitim İl Müdürlüğü bina inşaatında yaşandığını dile getirirken Stadyum ve Olimpik yüzme havuzu yapımlarında yaşanan kaosları örnek göstermişti.

 

YOL GÜVENLİĞİ YOK DEDİK

APAR TOPAR ASFALT ATILDI BU KEZ ASFALT ÇÖKTÜ ?

 

Karabük Gündem haber web sitemizin haberleri üzerine yolun alt yapısında ki son çalışmalar hızlandırılarak kapanması sonrası ise bu kez  güvenlik önlemlerinin alınmadığı dikkat çekti.

http://karabukgundem.com/yol-acildi-ancak-guvenlik-onlemi-yok.html  haberimizle DSİ yolu açtı ancak güvenlik önlemleri yok orta alandaki büyük çukur her an kazalara neden olabilir haberimiz üzerine Karabük belediyesi gerekli önlemleri alarak yol asfaltlama çalışması başlattı.

Ancak her olayda yaşananlar yine tekrarlandı ve teknik alt yapısı hazırlanmadan atılan asfaltın çöktiüğü görüldü.  Uzmanlar Asfalt çalışması yapmadan önce  ıslah çalışması yapılan yerin  toprak-kum ve  üstüne 15-30 çakıl gibi dolgu malzemesi doldurulup ezilmesi sonrası asfaltın atılması gerektiğini belirtiyorlar.

Karabük’ün genelinde toprağın üzerine atılan asfaltın zamanla sünger gibi eridiği ve  KARABÜK’TE  ASFALT AĞLIYOR esprilerine  maruz kalındığını hatırlatılırken  , Yolun asfalt çökmesi sonrası trafiğe tekrar kapanması ve özellikle pazar günü 70 evler-Esentepe-200 evler arasında kalan köprünün de yol çalışmaları gereği yıkılması sonrası trafiğin tam bir kaosa döndüğü belirtiliyor.