Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kahveci, Kardemir YK üyesi oluyor

  Kardemir’de bağımsız yönetim

 

Kardemir’de bağımsız yönetim kurulu üyesi Şamil Ayrım’ın milletvekili seçilmesinden dolayı istifa etmesinin ardından yerine kimin atanacağı konusunda çeşitli isimler gündeme gelmişti.

Bugün İstanbul’da yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesi yeni bağımsız üyenin gündeme gelip gelmeyeceği, gündeme gelir ise etkin ailelerin ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz’ün hükümeti öne sürerek kimi aday göstereceği merakla bekleniyordu.

Toplantı öncesi her iki etkin aile (Güleç ve Yolbulan) daha önceki dönemde görev yapan Osman Kahveci ismi üzerinde mutabık kalınca bugünkü toplantıda tek aday olarak Osman Kahveci isminin gündeme gelmesi bekleniyor.

Öz’ün Osman Kahveci’nin olmaması noktasında hükümet içerisinde gürüşmeler yaptığı, hatta Başbakan Binali Yıldırım’ı aradığı şeklinde söylentilerde ortaya atılmakla birlikte bu bilgi teyit edilemedi.

AİLELERDEN İLK DEFA ORTAK KARAR

Öte yandan 1 Kasım’da yapılan seçimli genel kuruldan bu yana önemli bir kararda Kardemir’de etkin hisseleri olan her iki aile ortak bir kararda buluştu. Kamuoyunda her iki aile arasındaki buzların eriyerek Kardemir ve Karabük’ün menfaatleri doğrultusunda ortak bir çalışmaya girileceği noktasında ciddi bir beklenti oluşması bekleniyor..

KAHVECİ İLE YENİ DÖNEM

Daha önce’de Kardemir Yönetim Kurulu üyeliği yapan Osman Kahveci’nin bu dönemde bu tür tek başına yönetime evet demeyeceği, geçmişte kendisi üzerinde yapılan eleştirileri de dikkate alarak yeni döneminde Karabük ve Kardemir menfaatleri doğrultusunda kararlar alınması noktasında son derece etkin olması bekleniyor.

KAP’TA YAYINLANMASI BEKLENİYOR

Bugün İstanbul’da yapılmakta olan Kardemir Yönetim Kurulu’nda Osman Kahveci ismi üzerinde karar alınarak akşam saatlerinde KAP’ta yayınlanması bekleniyor.