Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KAHVECİ ; Rt9 ARTIK KULLANILMAMALI

KARABÜK GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ

KARABÜK GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞEN Rt9  YOL ASFALT MALZEMESİNİN SAĞLIĞA ZARARLI MI DEĞİL Mİ TARTIŞMASINDA SON NOKTAYI SAVCILIK KOYACAK.

KONU ADLİ MAKAMLARA İNTİKAL ETTİ DİYEN KARABÜK MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ , BİZ SİYASET YAPIYORUZ İŞİMİZ BU ANCAK KASIT YAPMIYORUZ,ARAMIYORUZ,BÖLGE MİLLETVEKİLİYİZ VE HALKIMIZIN SAĞLIĞI SON DERECE ÖNEMLİ İŞİMİZDE ONU KORUMAK, MESELE 2-3 AYLIK MESELE ARAŞTIRILIYOR VE İDDİA EDİLDİĞİ GİBİ KARA YOLLARININ ŞARTNAMESİNDE OLMAYAN, TSE’Sİ OLMAYAN BİR ZARARLI MADDEDEN  BAHSEDİLİYOR, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALDIĞIM BİLGİLER BU DOĞRULTUDA VE BU AŞAMADA KONU ADLİ MAKAMLARCA TAKİP EDİLİYOR BİZ SADECE “BUNDAN SONRA KULLANILMASIN” DİYORUZ SONUÇLAR RESMİ MAKAMLARCA ORTAYA KONDUĞUNDA O ZAMAN GEREKLİ DİĞER TEDBİRLERİ ALIRIZ ” DEDİ.

 

KAHVECİ ” MEDYA KURULUŞLARINA

YANLIŞ BİLGİLER YANSITILIYOR “

 

Karabük Milletvekili Osman Kahveci beraberinde Ak Parti İl Başkanı Ömer AYAR ve İl Yöneticileri ile birlikte Çevre ve Şehircilik İl Müdürü  Mehmet Ali Tunç’u  ziyaret ederek  son günlerde Karabük Gündemine oturan Rt 9 Yol Asfaltı ve Marzinc Aş çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

İnsan sağlığının her şeyden üstün olduğunu söyleyen KAHVECİ, “Kamu kurumlarını ziyaretlerimiz devam edecek.  Bu arada Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzü ziyaret etmemizin özel bir amacı yok. Ama bu vesile ile de kurumun faaliyetleriyle ilgili Müdür beyden bilgi aldık. Özellikle Karabük Gündemindeki bazı konularla ilgili kendisinden bilgi aldık.  1-2 aydan beri zaman zaman medyada da gündemde olan Marzinc ile ilgili bir son durum bilgisi aldık. Bir diğer konu da birkaç günden beri özellikle benim de çerçeve içine alındığım bazı medya kuruluşlarında yer alan Karabük Belediyesi’nin asfaltında RT9 kullanıldığı bunun insan sağlığına ve çevreye zararlı bir madde olduğu konusundaki kamuoyunda geçmiş günlerde yapılan tartışmanın geldiği boyutla ilgili bilgi aldık. Benim de Çevre komisyonunda Başkan vekili olmamdan dolayı  bu konuyu bir yerlere taşıdığım gibi bazı medya kuruluşlarında yanlış bilgi ve beyanlar yansıdı. Bundan da üzüntü duydum. Ancak Karabük’ün insanının sağlığı söz konusu olduğunda kim ne derse desin benim ilk önceliğim insanımızın sağlığıdır. Bundan daha önemli benim için bir madde olamaz. Ama kurumların bir işleyişi vardır. Biz kurumların kendi mevzuatına göre işleyişi müdahale etmeyiz. Biz kurum görevini yapmazsa müdahale ederiz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çevre hassasiyetini kamuoyuna yansıması paralelinde bunu bir ihbar kabul ederek değerlendirmesini yapmıştır. Biz kurumun işleyişine karışmayız. Kurum görevini yapmıyorsa bizim bir uyarı görevimiz vardır. İnsanımıza zarar vermediği sürece biz her türlü faaliyetin yanında oluruz. Süreç bu şekilde işlemiştir. Savcılıkta bu olayın içerisine girmiştir. Bu konu tamamen kurumun kendi işleyişi içerisindedir. Biz bu konunun takipçisiyiz.” dedi.

 

İŞTE KAHVECİ’NİN  Rt9  ve MARZİNC AŞ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI