Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kaldırama Park Eden Yandı !

    Yeni cadde

 

 

Yeni cadde ve sokak düzenlemeleri ile kaldırımların yüksekliği yol seviyesine indirilince, yayalar için ayrılan kaldırımların üzeri adeta otopark haline dönüştürülüyor.

Kaldırımların üzerleri  ücretsiz otoparka dönüşünce, yürüyecek alan bulamayan yaya vatandaşlar da ister ister istemez hayatı pahasına yolun ortasından yürümek zorunda kalıyor ve bir çok kaza yada istenmeyen kavgalar,tartışmalar haberlere yansıyordu.

Şimdi 01/12/2018 Tarihi itibarı ile Mahalle aralarında ,caddelerde kaldırımlara araç park etme cezası 350 TL olarak belirlendi.

Tek teker bile kaldırımda olsun 350 TL ceza yazılacak diyen konu uzmanları ” Mahalle Bekçilerine de yetki verildi Sivil polis ,Zabıta,Trafik polisi,Jandarma Ve EDS ekipleri ceza yazabilecek” diyorlar.

Kaldırım üzerine park etmiş olan araçları tek tek fotoğraflayarak cezai işlem uygulayacak zabıta ekipleri, aracın camına da makbuz bırakarak; “Kaldırım üzerine park ettiğiniz ….. plakalı aracınıza 5386 sayılı kabahatler Kanunu’nun 38. Maddesi gereğince … lira cezai işlem uygulanmıştır” yazacak.