Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME

    Bilindiği üzere

 

 

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 173 firmaya ait 282 parti ürün kamuoyuna açıklanmış ve bu firmalardan birinin de 2016-2017 yıllarında Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yemek hizmeti veren Ada-Nur Yemek ve Gıda Şirketi olduğu anlaşılmıştır. Raporda Ada-Nur Yemek ve Gıda Şirketinin hazırlamış olduğu “sulu köfte” içinde “kanatlı eti ve deri dokusu” bulunduğu belirtilmiştir.

Ada-Nur Yemek ve Gıda Şirketi ile 01.01.2016 tarihinde yapılmış olan sözleşme 31.12.2017 tarihinde sona ermiştir. Bu süre zarfında firma, ilgili komisyonlar tarafından sürekli olarak denetlenmiş; herhangi bir eksiklik ya da usulsüzlük tespit edildiğinde gerekli cezai işlemler uygulanmıştır. 2 yıl içerisinde firmaya toplam 167.287,00 TL para cezası kesilmiştir. Süreç içerisinde görevini aksattığı veya sorumluluklarını tam olarak yerine getirmediği belirlenen firma personeli üç gıda mühendisinin görevine son verilmiştir. Bununla birlikte yemeklerin hazırlanması esnasında tüm aşamaların kayıt altına alınması ve denetimlerin daha etkin olması için 2017 yılı Temmuz ayında mutfağın her bölgesine kameralar yerleştirilmiştir.

01.01.2018 tarihinden bu yana Seç-San Yemek Firması’ndan hizmet alınmakta olup, yeni dönemde sözleşme hükümlerinde revizyona gidilerek daha kalifiye elemanlarla çalışılması sağlanmış; baş aşçı ve aşçı yardımcılarında değişikliğe gidilmiştir. Bundan sonra da sorumlu diyetisyenlerimiz ve ilgili komisyonlarımız denetimlerimizi titizlikle sürdüreceklerdir. Ayrıca hem kendi ekiplerimiz, hem de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı ekipler tarafından yemeklerden numune alınmaya devam edilecektir. Benzer durumların yaşanmaması için gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

 

Dr. Ahmet SARI

İl Sağlık Müdürü