Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK’TE NEDEN YOK..!!

    Karabük ‘Et

 

 

fft99_mf5915206

Karabük ‘Et ve Balık Kurumu’ Şubesini istiyor.

 

Et ürünlerinde ki artış yanı sıra  serbest piyasa fiyatlarının değişkenliği, Vatandaşları et reyonlarından uzak tutarken, Et Balık Kurumu (E.B.K) ile piyasada ki bir kğ et fiyatlarında 10-15 liralık fark olduğunu belirtilerek, Karabük’te   Et ve Balık Kurumunun şubesinin açılması isteniyor..

62457Konu uzmanları, ” Et Balık Kurumu Şubesinin Karabük’e açılması aynı zamanda et fiyatlarını da belli bir düzeye çekecek, ekonomik olarak et tüketimini yapamayan ailelerin memnuniyetine yol açacaktır” görüşlerini dile getiriyorlar.

Et Balık Kurumunda 25 Tl Dana kıyma Karabük piyasasında 34-37 Tl  satışta bu 2 kg et alımında 20-25 Tl fark demek o da 1 Kg kıyma parasına denk geliyor ayda 2 Kg yerine Vatandaş 3 Kg et tüketebilir görüşlerini dile getiren uzmanlar konunun Karabük Milletvekilleri tarafından değerlendirilmesi gereği üzerinde duruyorlar.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısında, gıda harcamalarını hafifletmek amacıyla genel enflasyon oranının üzerinde artış gösteren tüm gıda fiyatlarının yakından takibi ve bu konuda gerekli tedbirlerin gecikmeksizin alınması talimatını vermişti.

EKK’da özellikle et piyasasıyla ilgili alınmakta olan tedbirler de değerlendirilmiş, önlemlerin etkileri ve et fiyatlarının piyasada makul seviyeye çekilebilmesi amacıyla kısa ve orta vadede alınacak önlemler değerlendirilmişti.

Bu çerçevede ESK’nın almakta olduğu tedbirler görüşülerek, alım için gerekli pazar araştırmalarının vatandaşların tüketim hassasiyetleri dikkate alınarak yapılması vurgulanmıştı.62457

Karabüklülerin Et ve Balık Kurumu Şubesinin açılması halinde ucuz et tüketimi yapacaklarına dikkat çeken konu uzmanları Kurumun şube açımı için bir talimatın da yeterli olacağını vurgulamaları dikkat çekiyor..

ESK Genel Müdürü Kasım Piral da kırmızı et fiyatlarını düzenlemeye yönelik tedbir alacaklarını, piyasa fiyatlarının gevşemesi için adım adım müdahale edeceklerini ifade etmiş, kurumun dana parça paket et fiyatları ile piyasa fiyatları arasında,  yüzde 27 daha ucuz et satıldığını belirtmişti.

Karabük ve bölgenin de bu imkanlardan yararlanmasını isteyen Vatandaşlar konunun Karabük Milletvekillerince çözümleneceğini düşünüyorlar..