Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KBÜ Erasmus+KA107 Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

    Karabük Üniversitesi

 

 

Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından Erasmus+ KA107 Projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda, Erasmus hareketliliği ile ilgili güncel gelişmeler aktarılarak KA107 projesi hakkında bilgi verildi.

Toplantıda Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan, ülkemizde 2004 yılından bu yana uygulanan Erasmus programı aracılığı ile program dahilinde yer alan Avrupa ülkeleriyle öğrenci ve personel değişimlerinin gerçekleştirildiğini belirterek, “2015 yılı itibarı ile başlayan, Erasmus+programı ile birlikte söz konusu faaliyetin uygulama alanı genişletilmiş ve yükseköğretim öğrenci ve personel hareketliliği faaliyetinin, ortak ülkeler olarak adlandırılan birçok ülke ile gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir.” dedi.

Karabük Üniversitesinin ortak ülkelerle yapacağı iş birliği ile uluslararası alanda güçlü bir yer edineceğini ifade eden Önalan; “Bu kapsamda Karabük Üniversitesi, Bangaldeş Uluslararası Daffodil Üniversitesi ile KA107 projesi kazanmış olup, iki kurum arasında personel ve öğrenci değişikliği 2017-2018 Bahar dönemi itibari ile başlayacaktır.” diye konuştu.