Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KENT REVİZYON İMAR PLANI TAMAM

2014 yılı içinde Karabük

2014 yılı içinde Karabük Belediyesinin uygulamaya koyduğu Kent İmar Revizyon Planı, Mimarlar Odası Karabük Temsilcisi ile beraberinde Ankara Mimarlar Odasının itirazları sonrası  Kastamonu Bölge İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmişti..

Ardından Karabük Belediyesi yeni bir “Kent Revizyon Projesi” hazırladı ve askıya almıştı.

Askı süresince bir tek Adatepe mahallesi için referandum kararı alan ve referandum sonucu da 136 itiraz dilekçesine rağmen  incelemeler neticesinde meclis çoğunluğun evet kararı ile  Eylül  ayı  Belediye Meclis toplantısından oy birliği ile kabul edildi.

03092015_eylul_2Karabük İnşaat sektöründe büyük bir kriz aşılırken konut bekleyen yüzlerce aileye de müjdeli haber çıkmış oldu.

Konu hakkında Karabük Belediyesinden de bir açıklama yapıldı.

Karabük Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı Belediye Başkanı Rafet Vergili Başkanlığında yapıldığı belirtilen toplantıda şöyle denildi.

03092015_eylul_1

“Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda plan ve bütçe komisyonu raporları ile imar komisyonu raporları görüşülerek karara bağlanırken, bazıları ise görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

Gündemdeki raporların okunmasının ardından daha sonra gündem dışı konular görüşülerek oy birliği ile komisyonlara havalesi yapıldı. Görüşülen konular arasında, halk otobüsleri zam ücretleri, servis ücretleri zamları ile Bayır Mahalle ve Yeni Mahalle’de belli bölgelerin kentsel dönüşüme tabii edilmesi ve bu konuda Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye imza yetkisi verilmesi de vardı.” denildi