Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KGİD Yönetimi Belirlendi

Karabük Gazeteciler ve İletişim

Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Olağan Genel Kurulu Tamamlandı.

13AA-Derneğin Genel Kurulunda  Osman Çetinkaya İlk Başkan Olurken  Olurken 73 Üyeli Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği seçimleri TOKİ Gözde Düğün salonunda gerçekleşti.

1.Olağan KGİD Kongresine  CHP Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ, CHP Karabük Belediye Başkan adayı Erdal Demir, Saadet Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Soner Malkoç,  AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erol Atakan, TSO Meclis Başkanı Timurçin Sağlar, yanı sıra bir çok   sivil toplum örgütü yöneticileri ile  gazetecilerin katıldığı  genel kurulda  41’ü oy kullandı.

41 oyun tamamını alan Osman Çetinkaya derneğin ilk başkanı olurken , Serap Karaoğlu, İsmail Akça, Osman Semih Gülen, Zafer Acar, Nimet Soylu ve Ali Aşar Yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.12

Kongrede divan başkanı olan Necati Karaoğlu, burada yaptığı konuşmada, derneği bir ihtiyaçtan dolayı kurduklarını ve bütün gazetecilere kucaklarını açtıklarını söyledi.  Kısa sürede 73 üyeye ulaştıklarını anlatan Karaoğlu, “Karabük’te 600’ü aşkın dernek var. İlimizde bu kadar derneğin olması güzel bir durum. Dernekler insanların ihtiyaçlarını karşılamalı. Engellememeli. Basın camiasında bir kaç dernek bulunmakta. Bir dernek daha kurulmuş oldu. Bu dernek büyük ölçüde diğer dernekler tarafından dışlanan arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. Onların ihtiyaçları doğrulturunda çalışmalar yapacak. Eğitim ve lokal konusunda çalışmalar yapılacak” diye konuştu.

Dilek ve Temenniler bölümünde konuşan CHP Belediye Başkan Adayı Erdal Demir, SP Belediye Başkan Adayı Soner Malkoç ve TSO Meclis Başkanı Timurçin Sağlar  , Burada evimizde gibiyiz , zor görevlen üstlenen gazetecilere her zaman destek olmaya özen göstereceğiz, Genel Kurulunuz hayırlı olsun mesajları verdiler.

İş adamı Osman Natıroğlu’da yaptığı konuşmada ” STK önemli hele bu STK Gazetecilerin oluşturduğu kurumlarsa bu anlamda bende Genel Kurulunuzun Karabük’ümüze ve ülkemize sizlere ve topluma hayırlar getirmesini diliyor hepinizi kutluyorum” dedi

Gazeteci Ergün Başkaya ise , “Ben gazeteci dostlarımın temennilerini dile getiriyorum, öncelikle eğitimsel çalışmalar yapılsın isteniyor,sonra bir lokal binası ve en önemlisi de koltukta kalacağım başkan olacağım sevdası ile değil birlik ve beraberlik içinde herkezin herkezi saydığı güçlü bir dernek  çatısı istiyoruz” dedi.

10Derneğin 1.Olağan Genel Kurulunda Yönetim kurulu Başkanlığına seçilen Osman Çetinkaya ise  konuşmasında, “Zor ve zevkli bir görev icra ediyoruz. Karabük’te gazeteciler paramparça bir haldeydi. Biz bunun farkında olarak böyle bir derneğin var olmasını kararlaştırdık. Önce güç olacak. Biz bu çatı altına ilimizdeki tüm gazeteci arkadaşlarımızı davet ediyoruz. Biz güç birliğini daha da kalıcı hale gelmesi için birlik olacağız. Biz meslektaşlarımız ile el birliği olmadığımız zaman zayıf bir halde oluruz. Sosyal ve ekonomik aktiviteler konusunda çalışmalarımız olacak. Dernek olarak eğitime örnek vereceğiz. Biz bir aileyiz. Güzel çalışmalara icra atacağız. Dernek üyesi arkadaşların eğitimine önem vereceğiz. Mesleğimizi sevdireceğiz. Biz güç birliği anlamında bir yola çıktık. Bizim amacımız Karabük’te basın mensupları arasında birlik ve beraberlik sağlamak” dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO